MBA

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Nasz program MBA umożliwia studentom przyjęcie funkcji kierowniczych i przywódczych na rynku globalnym. Program koncentruje się na tym, jak konstruktywnie opracowywać innowacyjne biznesplany, zarządzać projektami i doskonalić umiejętności krytycznego myślenia w środowisku współpracy. Nasz program nauczania ułatwia praktyczne zastosowanie poprzez różnorodne połączenie warsztatów, wykładów, seminariów i projektów uczenia się przez doświadczenie. Partnerstwa interdyscyplinarne i międzykulturowe pozwalają uczniom zdobyć umiejętności przywódcze i interpersonalne potrzebne do odniesienia sukcesu w konkurencyjnych środowiskach biznesowych. Studenci zdobędą wiedzę i kompetencje zawodowe, które pozwolą im zakładać i budować własne firmy oraz konstruktywnie zarządzać konfliktami biznesowymi. Po ukończeniu Master's of Business Administration Programme (MBA) w Berlin International, studenci będą mogli opracować strategie na wspólne wyzwania, przed którymi stoją dziś firmy w zglobalizowanym świecie.

W Berlin International wszystkie wykłady są w pełni prowadzone w języku angielskim. Nauczanie kursów MBA w języku angielskim pomaga przygotować naszych studentów do globalnego rynku i wspiera ich rolę w otoczeniu międzynarodowym.

Program studiów załączony poniżej obejmuje obie opcje, program roczny i dwuletni. Studenci, którzy ukończyli 180 (ECTS) podczas studiów licencjackich, wybiorą opcję 2-letnią, w której otrzymają 120 punktów kredytowych (ECTS) w wyniku studiów. Studenci, którzy ukończyli 240 (CP) podczas studiów licencjackich, wybiorą opcję roczną, w której uzyskają 60 punktów kredytowych (ECTS) w wyniku studiów. W pobliżu

Program nauczania

Ten program studiów składa się z modułów, w których różne formy nauczania i uczenia się są powiązane kontekstowo i chronologicznie i które, z wyjątkiem pracy magisterskiej, są uzupełniane zaliczeniami egzaminacyjnymi zgodnie z ramowymi przepisami dotyczącymi badań i egzaminów.

Zaprogramuj fakty

 • Czas trwania i czesne:
  • Program 2 lata: 800 € miesięcznie
  • Studenci spoza UE są zobowiązani do opłacenia czesnego (4.800 €) na początku semestru
  • Program roczny: 1.000 € miesięcznie
  • Studenci spoza UE są zobowiązani do opłacenia czesnego (6.000 €) na początku semestru
 • Język angielski
 • Stopień: Masters of Business Administration (MBA)
 • Lokalizacja: Berlin-Charlottenburg
 • Początek: październik

Możliwości zawodowe

Absolwenci MBA mają wiele ofert pracy na rynku. Po ukończeniu studiów w Berlin International studenci powinni być w stanie działać kompetentnie, powinni umieć konstruktywnie zarządzać konfliktami, rozwijać pomysły biznesowe i nowe obszary biznesowe, posiadać wiedzę i umiejętności zakładania własnych firm oraz być świadomym wyzwań digitalizacji i być w stanie odpowiednio sobie z nimi poradzić. Istnieją różne perspektywy kariery i zatrudnienia, takie jak:

 • Konsultant zarządzania
 • Przedsiębiorca
 • Zarządzanie projektem
 • Sprzedaż / Rozwój biznesu
 • Doradztwo strategiczne
 • Zarządzanie operacyjne
 • Corporate Finance
 • Doradztwo HR
 • Marketing produktów

Jak ubiegać się o MBA?

Proces aplikacyjny na studia MBA w Berlin International jest prosty. Za pośrednictwem naszej internetowej platformy rejestracji możesz łatwo i bezpiecznie wprowadzić swoje dane osobowe i otrzymać wiadomość e-mail z potwierdzeniem wraz z linkiem. Następnie możesz użyć linku, aby przesłać kopie dokumentów:

 • Licencjat lub równoważny stopień uniwersytecki,
 • 1 rok doświadczenia zawodowego
 • Paszport lub dowód tożsamości UE
 • Test z języka angielskiego (poziom C1 lub wyższy)
 • CV
 • (Znaczący i przekonujący) List motywacyjny

WNIOSEK O PROGRAMY BADAWCZE (AKTUALIZACJA COVID -19)

Przedłużyliśmy termin składania wniosków do 30 września 2020 r. W przypadku studentów zagranicznych zalecamy złożenie wniosku najpóźniej do 15 sierpnia, aby zapewnić wystarczającą ilość czasu na załatwienie wizy i formalności związanych z podróżą.

Pytanie 1 Czy proces aplikacji jest taki sam?

A1. Tak, przyjmujemy wnioski o udział w Fall Intake 2020. Nadal otrzymujemy wnioski i składamy oferty studentom, w tym zagranicznym.

Jeśli nie złożyłeś jeszcze wniosku, ale zamierzasz to zrobić, złóż wniosek zgodnie z planem. Nasz zespół może doradzić we wszystkich aspektach studiowania w Berlin International.

Możesz złożyć wniosek 24/7 za pośrednictwem naszego portalu aplikacji pod adresem: https://application.berlin-international.de/

Q2 Czy zmieni się termin składania wniosków?

A2 Tak, przedłużyliśmy termin składania wniosków do 30 września 2020 r. W przypadku studentów zagranicznych zalecamy złożenie wniosku najpóźniej do 15 sierpnia, aby zapewnić wystarczającą ilość czasu na załatwienie wizy i formalności związanych z podróżą.

Pytanie 3 Jak złożyć wniosek o wizę, jeśli ambasady są zamknięte?

A3 Skontaktuj się z ambasadą lub konsulatem Niemiec w swoim kraju, aby dowiedzieć się o procesie wizowym w obecnej sytuacji.

Pytanie 4 Jeśli moja wiza jest opóźniona, jak późno mogę zacząć i jak nadążyć za kursami?

A4 / BI może zagwarantować rozpoczęcie semestru zimowego 2020, z wirtualnymi opcjami dydaktycznymi dla studentów, którzy nie mogą rozpocząć studiów na terenie kampusu z powodu ograniczeń w podróży COVID-19 lub opóźnień wizowych. Ci studenci mogą rozpocząć naukę online w swoim kraju, a następnie kontynuować naukę w kampusie, jak tylko mogą udać się do Niemiec.

Możemy zagwarantować, że przez cały pierwszy semestr będziemy oferować nauczanie online na kampusie. Studenci, którzy mają problemy z przybyciem na czas z powodu ograniczeń COVID-19, będą musieli przybyć do Niemiec najpóźniej na początku drugiego semestru, czyli 1 kwietnia 2021 r.

Pytanie 5 Gdyby nowy uczeń nie chciał uczestniczyć w zajęciach online, jaki byłby ten proces?

A5. Studenci, którzy nie mogą rozpocząć studiów na terenie kampusu w semestrze jesiennym 2020 ze względu na ograniczenia w podróży COVID-19 lub opóźnienia wizowe, mogą rozpocząć kursy online z kraju ojczystego i kontynuować naukę w kampusie natychmiast po tym, jak mogą podróżować do Niemiec .

Jeśli nie chcą rozpocząć kursów online, mogą także odroczyć rozpoczęcie studiów do następnej jesieni 2021 r. Nowi studenci muszą rozpocząć jesienią; wiosenny start nie jest możliwy.

Pytanie 6 Czy semestr zimowy 2020 rozpocznie się na czas?

A6. Jesienny semestr 2020 rozpocznie się później niż pierwotnie planowano:

 • Dni powitalne: Nowość: 28.10.2020 - 30.10. 2020
 • Początek okresu nauczania: Nowy: 2.11.2020
Ostatnia aktualizacja May 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

Berlin International University of Applied Sciences is a state-recognized and non-profit German university of applied sciences located in the center of Berlin. We are determined to offer a challenging ... Czytaj więcej

Berlin International University of Applied Sciences is a state-recognized and non-profit German university of applied sciences located in the center of Berlin. We are determined to offer a challenging, innovative and practice-oriented education that advances the academic, cultural and linguistic potential of our students and prepares them for international careers in a globalized world. Pokaż mniej