MBA

Master of Business Administration (MBA) to studia podyplomowe, które jest przyznawane studentom, którzy opanowali studium biznesu. MBA jest uważany za jednego z najbardziej prestiżowych na świecie. Studenci MBA studium teorii i stosowania zasad działalności gospodarczej i zarządzania. Ten rodzaj studiów wyposaża uczniów w wiedzę, które mogą być stosowane do różnych rzeczywistych sytuacjach biznesowych na świecie.

MBA mogą dodać dodatkowe przewagi konkurencyjnej na wszelkie profesjonalne CV - czy pochodzą bezpośrednio z licencjatu lub pracy zawodowej. Stosowane w różnych obszarach biznesowych, takich jak Marketing , Rachunkowość , Zarządzanie International Business , zarządzanie zasobami ludzkimi , finansów , marketingu i wielu innych, MBA skorzystają profesjonalistów poszukujących zatrudnienia w administracji publicznej, sektora non-profit i prywatnych, a nawet z prowadzeniem przedsiębiorstwa .

Różnych MBA mogą być przytłaczające - nie pozwól, by Cię zatrzymać! Rozpocznij wyszukiwanie patrząc na MBA najbardziej popularne.

Nowo dodane MBA

Mykolas Romeris University

Master of Business Administration (MBA)

Grudzień 4, 2018
Program stanowi integralną część Mykolas Romeris University , wspierając misję uniwersytetu promującą zrównoważony rozwój organizacji i społeczności.

University of Puerto Rico - Río Piedras

Master of Business Administration (MBA)

Grudzień 1, 2018
Program MBA na Uniwersytecie Puerto Rico Rio Piedras jest przeznaczony dla zapracowanych profesjonalistów, którzy chcą solidnej bazy biznesowej nastawionej na etyczne podejmowanie decyzji z naciskiem na innowacje, technologię i międzynarodową perspektywę. Kursy odbywają się wieczorem, a nasza nowa struktura pozwala uczniom ukończyć stopień za dwa lata… [+]. [-]

Fundesem Business School

Menedżer MBA

Listopad 28, 2018
MBA MANAGER z FBS został zaprojektowany dla profesjonalistów i menedżerów, którzy rozumieją ciągłą potrzebę poszerzenia swojej wiedzy na temat zarządzania w celu dostosowania się do ciągłych wyzwań zawodowych stwarzanych przez rynek.

Uniwersytety w Polska

Zmień lokalizację

Co to jest MBA?

MBA uczy przede wszystkim ilościowych umiejętności wymaganych na stanowiskach kierowniczych, na przykład księgowości, finansów, marketingu, statystyki, zarządzania projektami, używania technik badawczych, analitycznego podejmowania decyzji oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Niektóre programy MBA specjalizują się w konkretnej dziedzinie, na przykład, na finansach, informatyce czy międzynarodowym biznesie, a inne są bardziej ogólne. Wielu studentów spoza branży biznesu wybiera MBA, ponieważ daje im to umiejętności niezbędne, by przejść do stanowisk kierowniczych w ich pierwotnej dziedzinie. Na przykład, wielu inżynierów wybiera MBA zamiast technicznych programów studiów magisterskich, ponieważ po kilkuletnim doskonaleniu swoich technicznych umiejętności zaczynają interesować się zarządzaniem.

Korzyści z MBA

Możliwość wyższych zarobków po MBA to jeden z najbardziej wyraźnych powodów podjęcia Magisterskich Studiów Menedżerskich. Według badania przeprowadzonego w 2012 roku przez Forbes po ukończeniu studiów studenci MBA zazwyczaj znajdują pracę, która jest o 50 procent lepiej płatna w stosunku do ich wynagrodzenia sprzed rozpoczęcia studiów. Według innego badania szkół w Virginii 18 miesięcy po ukończeniu studiów, średnia pensja absolwentów MBA jest o dwa razy większa niż absolwentów z tytułem licencjata biznesu.

Poza wyższymi zarobkami, studia MBA przynoszą też inne korzyści, takie jak:

 • Zdobycie wiedzy na temat najlepszych praktyk oraz innych aspektów biznesu, które mogą Ci dać szerszą perspektywę. Perspektywa ta pomoże Ci podejmować lepsze decyzje i poprawić Twoją zdolność tworzenia relacji międzyludzkich, tak potrzebną w kontaktach zarówno z klientami jak i pracownikami.
   
 • Możliwość nawiązywania kontaktów z ludźmi z innych branży. Oprócz powiększenia sieci osobistych kontaktów można również uzyskać wgląd w sposób, jak różne branże funkcjonują i na jakie problemy napotykają.

   
 • Szansa na ćwiczenie zarządzania i umiejętności pracy w zespole w praktyce, w środowisku gdzie konsekwencje popełnianych błędów mają małe lub żadne znaczenie.
   
 • Dowód, że jesteś oddany swojej pracy. Nie ma jak studia wyższe, które pokazują innym, że poważnie myślisz o swojej karierze. Dodatkowym plusem bycia studentem jest to, że można również być uprawnionym do zniżek w profesjonalnych stowarzyszeniach w czasie uczęszczania do szkoły.
   
 • Nauka umiejętności, które przełożą się na inne części Twojego życia. Umiejętności zarządzania i ilościowe zdolności, które zdobywasz na MBA mogą pomóc w podejmowaniu lepszych decyzji i być bardziej zorganizowanym we wszystkich aspektach życia. Twoje umiejętności MBA mogą być cenne, jeśli masz pasję, która prowadzi Cię do roli lidera w organizacji poza codzienną pracą.
   

Wybór odpowiedniego programu MBA

Są setki programów MBA, więc zanim wybierzesz jeden, pomyśl o swoich celach, zainteresowaniach i Twoim stylu życia. Jeśli Twoje cele i zainteresowania koncentrują się na jednej dziedzinie, np. na finansach, przedsiębiorczości lub międzynarodowym biznesie, być może zechcesz studiować na specjalistycznym programie. Twój styl życia również pomoże Ci zdecydować, czy chcesz studiować w pełnym wymiarze godzin, studiować w niepełnym wymiarze godzin, online lub niestacjonalnie.

 • W pełnym wymiarze godzin. Studiowanie w pełnym wymiarze godzin zazwyczaj wymaga dwuletniego zaangażowania. W tym czasie prawdopodobnie nie będziesz w stanie pracować na pełnym etacie, więc weź to pod uwagę przy uwzględaniu swoich wydatków. Z drugiej strony, studiowanie w pełnym wymiarze godzin pozwoli Ci poświęcić całą swoją uwagę na studiowanie i pozostawi więcej czasu na zobowiązania rodzinne i inne zajęcia.
   
 • W niepełnym wymiarze godzin. Wiele szkół oferuje programy w niepełnym wymiarze godzin wieczorami lub w weekendy. Programy weekendowe są szczególnie popularne wśród studentów, którzy muszą dojeżdżać do pracy lub którzy pracują w nieregularnych godzinach. Główną zaletą studiów w niepełnym wymiarze godzin jest to, że nie musisz rezygnować z pracy, a niektórzy pracodawcy mogą nawet zapłacić za część lub wszystkie Twoje wydatki związane ze studiami. Jednak żonglowanie pracą na pełny etat i studiami na pół etatu nie jest dla wszystkich. Programy studiów w niepełnym wymiarze godzin różnią się znacznie długością. Niektóre są bardzo zorganizowane i oferują przyśpieszone opcje studiowania, które można zrealizować w ciągu roku, a inne pozwalają przejść studia w swoim tempie i dają Ci tyle czasu na ich ukończenie ile potrzebujesz.
   
 • Online kształcenie na odległość. Programy MBA online i na odległość są coraz bardziej popularne. Wiele z nich oferuje znaczną elastyczność harmonogramu i długości studiów oraz i pozwala Ci na studiowanie na prestiżowym programie bez konieczności przemieszczania się. Gdy studiujesz online, tracisz możliwości poznawania nowyych ludzi i uczenia się od kolegów ze studiów. Jednak wiele programów kształcenia na odległość ma "kohorty" na określonym obszarze, dzięki czemu można mieć niektóre z korzyści płynących ze studiowania stacjonarnego.


Oto kilka dodatkowych rzeczy do wzięcia pod uwagę, wybierając program MBA:

 • Koszty są bardzo zróżnicowane, od około 20.000 USD do 60.000 USD lub nawet więcej na najlepszych uczelniach. Jednak według badania Forbes inwestycja w MBA zwykle zajmuje tylko około 3,5-4 lata by się zwrócić.
 • Pamiętaj, aby wybrać akredytowany program MBA. Istnieją dziesiątki instytucji akredytacyjnych, takich jak Advance Collegiate Schools of Business w Stanach Zjednoczonych i the Association of MBAs w Wielkiej Brytanii.


Możliwości kariery

Możliwości kariery z MBA są niemal nieograniczone. Niektórzy absolwenci wybierają pozostanie w tradycyjnych przedsiębiorstwach w określonej branży, a inni mogą chcieć zmienić branżę lub wykorzystać swoje umiejętności, aby otworzyć własną firmę. Wiele lokalnych, stanowych i federalnych pracowników rządowych też odkrywa, że MBA zapewnia umiejętności, których potrzebują, by przejść do stanowisk wyższego szczebla, a nawet przejść z jednej agencji rządowej do innej. Organizacje non-profit zawsze potrzebują ludzi, którzy mają pasję i wiedzę, jak rządzić. Bez względu na to co wybierzesz, dobrze spożytkujesz swoje umiejętności z MBA!