MBA Zarządzanie strategiczne i analiza ekonomiczna

L'Ecole de Guerre Economique

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

MBA Zarządzanie strategiczne i analiza ekonomiczna

L'Ecole de Guerre Economique

Zainicjowany w 2005 r. MBA Strategic Management and Economic Intelligence (MSIE) jest dziś wyjątkowy we Francji, ponieważ znajduje się naprawdę na rozdrożu wywiadu gospodarczego i zarządzania strategicznego .

Wykraczając poza tradycyjne podejście do zarządzania organizacją i analizy konkurencyjnej, ciągłe szkolenia MSIE oferują metodologię dostosowaną do nowych potrzeb decydentów, mających do czynienia ze wzrostem starć gospodarczych.

Harmonogramy są kompatybilne z pełną aktywnością zawodową. Spersonalizowane towarzyszenie audytorom w osiąganiu ich celów zawodowych jest cechą pedagogiczną EMT.

Ponadto L'Ecole de Guerre Economique jest organem certyfikującym tytułem " Ekspert (e) w dziedzinie wywiadu gospodarczego ", poziom I, zarejestrowanym w Krajowym Katalogu Certyfikatów Zawodowych (RNCP).

Tabele

Od 2002 r. Ecole de Guerre Economique została uznana za najlepszą francuską formację "Economic Intelligence" w przewodniku Eduniversal-SMBG dla Najlepszych Magisterów i 7. najlepszym mistrzem w 2017 r. W kategorii "Mistrzowie w zakresie Business Intelligence, zarządzania wiedzą i bezpieczeństwem" (najlepsi masters.com).

Christian Harbulot, dyrektor programu, otrzymał nagrodę dla najlepszego pedagoga za wszystkie kursy w 2005 roku w konkursie Pedagogy Awards.

cele

  • Przekaż audytorom klucze do zarządzania projektami z zakresu analizy gospodarczej.
  • Ucz się, odtwarzaj i stosuj metodologie najlepszych praktyków w zakresie wywiadu gospodarczego.

Dla kogo jest szkolenie?

Szkolenie MBA w zakresie zarządzania strategicznego i wywiadu gospodarczego jest na wysokim poziomie i jest skierowane do kadry zarządzającej i menedżerów wszystkich funkcji (rozwój biznesu, marketing, reklama, finanse, legalne, strategia, R

Parteneriats

W ciągu 20 lat istnienia Szkoła Wojny Gospodarczej nawiązała silne relacje z partnerami instytucjonalnymi, naukowymi lub technicznymi, zarówno we Francji, jak i na całym świecie. Na przykład: EI Institute, CCI France, Prometheus Foundation, ANAJ-IHEDN, Big Data Alliance, Lexis Nexis, KB Crawl, Gephi Consortium ...

Program kursu

Kurs zarządzania strategicznego MBA i analizy ekonomicznej ma średnią długość 320 godzin lekcyjnych i 80 godzin innych ćwiczeń.

Jest podzielony na 3 moduły nauczania i 2 kalendarze dostosowane do każdej aktywności zawodowej.

  • Lekcje: obejmuje zrozumienie interakcji między kwestiami geoekonomicznymi, konkurencyjnymi i społecznymi, odszyfrowanie nowych źródeł konkurencji gospodarczej, zerwania, sojusze i koalicje, określenie ekonomicznych metod ekspansji i nowych mechanizmów wzrostu gospodarczego. podbój rynku.
  • Ukierunkowane ćwiczenia: Pedagogika EGE opiera się głównie na działaniu, czyli ćwiczeniach prowadzonych w przypadkach zaproponowanych przez firmy, administracje lub podmioty gospodarcze społeczeństwa obywatelskiego.
  • Praca osobista: chodzi o przygotowanie przyszłego decydenta, aby wiedział, jak korzystać ze wszystkich źródeł społeczeństwa informacyjnego. Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z nowym podejściem do zarządzania poprzez naukę i opanowanie narzędzi do badań, analizy informacji i wsparcia decyzji.

możliwości

W obliczu wzrostu ryzyka i jego ekspozycji na międzynarodowy rynek z powodu globalizacji, firma musi teraz mieć przewagę.

Rosnąca współzależność między sferami gospodarczymi, politycznymi i społecznymi, w połączeniu ze światem komunikacji zakłócanym przez nowe technologie, znacznie zwiększyła potrzebę dostarczania przez firmy strategicznych, wiarygodnych i wartościowych informacji.

Zarządzanie tym przepływem informacji wymaga szczególnej wiedzy specjalistycznej, którą posiada mistrz EI.

Podstawowa działalność wywiadu gospodarczego koncentruje się na cyklu informacyjnym, który jest istotą dyscypliny. Cykl ten podsumowuje przetwarzanie informacji przez firmę i określa wiedzę niezbędną do jej kontroli.

przyjęć

Szkoła oferuje możliwość aplikowania online przez cały rok: od stycznia do grudnia.

Selekcja kandydatów odbywa się w aktach (kwestionariusz wniosku CV), po czym następuje rozmowa motywacyjna.

Warunki przyjęcia na szkolenie z zakresu zarządzania strategicznego MBA i analizy ekonomicznej:

Potwierdzone Bac 4 i 3-letnie doświadczenie w zakresie funkcji ramowych.

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Francuski


Ostatnia aktualizacja May 24, 2018
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Wrześ. 2019
Duration
Czas trwania
W pełnym wymiarze godzin
Price
Cena
10,800 EUR
Locations
Francja - Paris, Île-de-France
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Wrześ. 2019
Francja - Paris, Île-de-France
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą