Read the Official Description

Strathclyde MBA

Opracowanie ambitnych menedżerów na język przedsiębiorczych, strategicznych liderów biznesu.

Strathclyde MBA trwa doświadczonych menedżerów z różnych środowisk i wyposaża je z know-how, umiejętności i orientacji strategicznej utrzymania i biznesu skalę w dzisiejszym globalnym przedsiębiorstwom.

Jaki jest Strathclyde MBA?

Strathclyde MBA nie jest tylko program, biznes, to jest stymulowanie, trudne, zmieniające życie doświadczenie, które będzie można kwestionować, przemyślenia i ponownie ocenić, jak robić interesy.

Strathclyde MBA jest bardzo empiryczne i oparte na wspólnej nauki. Uczniowie dzielą się swoją zróżnicowane doświadczenia pracy, wiedzy, zrozumienia i umiejętności.

MBA będą kształtować i Cię jako refleksyjnego myślenia, otwór adaptacyjnego ucznia. To jest ułatwione poprzez zwiększenie zrozumienia wzajemnego oddziaływania w teorii i praktyce zarządzania. W szczególności:

 • zapewnia umiejętności niezbędne do progresji do stanowisk politycznych na poziomie wyższym formowania
 • pozwala na wykonywanie udane przejście kariery
 • ułatwia przejście od specjalizacji technicznej do ogólnego zarządu
 • szlifuje umiejętności i zwiększa zdolności osób pracujących dla siebie lub o utworzenie w biznesie

Jakie są głównymi korzyści?

Samorozwój

 • szerokie zrozumienie zagadnień biznesowych i zarządzania
 • orientacja strategiczna oraz zdolność do skutecznego wdrożenia strategii sformułowanych
 • rozwój umiejętności i technik zarządzania
 • samoświadomość jako menedżer i lider
 • wzrost zaufania we wszystkich obszarach biznesu

Rozwój kariery

 • rozszerzone możliwości awansu
 • nowe możliwości kariery
 • dostęp do rozległej sieci absolwentów Strathclyde

Jakie są korzyści dla pracodawców i sponsorów?

Zwiększona wydajność korporacyjnego

 • lepsze zrozumienie celów korporacyjnych
 • większą wiedzę i skuteczne zarządzanie
 • zaawansowana komunikacja poprzez wzajemne zrozumienie
 • większa świadomość zewnętrznych wpływów i uznania potrzeby naciskiem odbiorców, jak i orientacji rynkowej
 • zwiększone możliwości efektywnego wykorzystania cennych zasobów korporacyjnych, innych ludzi i do

Rozwój zasobów Ludzkich

 • większa zdolność do przyciągnięcia i utrzymania wysokiego potencjału menedżerów
 • elastyczne podejście do edukacji zarządzania
 • zorganizowany rozwój poszczególnych menedżerów
 • integralną częścią planowania sukcesji i rozwoju liderów jutra

Przegląd programu

Strathclyde MBA to program 180-kredytowej zgodnie z wytycznymi UE, jak określono w Procesie Bolońskim. Program przeznaczony jest wokół czterech modułów, a projekt MBA.

Moduł 1: Refleksyjny Praktyk

Lekarz refleksyjnej jest zaprojektowany, aby pomóc uczniom odpowiedzi na rosnące znaczenie w świecie biznesu sprawie społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw, oczekiwań interesariuszy i zawodowej praktyki zarządzania. Obejmuje ona trzy klasy komponentów.

Learning Manager: analizowanie i rozwijanie samoświadomości jako menedżer i jak współdziałać z innymi istotne jest coraz bardziej skuteczne, na dowolnym poziomie w ramach organizacji. Learning Manager, bada te problemy i zwiększa zdolność do analizy i opracowania, jak się uczyć, by stać się ostatecznie bardziej refleksyjna ucznia. Uczenie współpracy między uczniami oraz między studentów i pracowników jest kluczowa do kierownika Learning.

Porównawcze Corporate Governance: promowanie dobrego zarządzania korporacyjnego w dzisiejszych złożonych środowiskach międzynarodowych, absolwenci MBA muszą zrozumieć znaczenie ładu korporacyjnego w systemie wolnorynkowym. Klasa ta pozwoli Ci zrozumieć, struktur organizacyjnych i przeprowadzenie analiz dotyczących kluczowych interesariuszy organizacji.

Przedsiębiorcza Management & Leadership: konkurencyjne, niepewne i szybko zmieniających się środowisk żądać nowej rasy kierownika i bardziej liderów przedsiębiorczości. Przedsiębiorcze Zarządzanie i przywództwo pozwala przeżyć i refleksji na temat umiejętności w zakresie przedsiębiorczości i praktyk, które są odpowiednie do zarządzania i prowadzi w kontekście korporacyjnym.

Learning Manager Zarządzanie i Przedsiębiorczości Zarządzanie i przywództwo zapewnia Ci podstaw, aby stać się adaptacyjne Kierownik otwarte na kształcenie ustawiczne.

Moduł 2: Making business work

Aby stać się bardzo skuteczny dyrektor generalny, jest kluczowe dla zrozumienia podstaw zarządzania i procesów, które są niezbędne do sukcesu w biznesie i które są obsługiwane przez specjalistycznych zespołów funkcjonalnych w organizacji.

Poprzez uświadomienie sobie tych dyscyplin studenci są w stanie lepiej docenić każdą funkcję, jak również wzajemne relacje i napięcia między nimi.

Podczas tego drugiego modułu z Strathclyde MBA, można podjąć następujące zajęcia:

 • Finanse i Zarządzanie finansami
 • Rachunkowość Zarządzanie finansami
 • Operations Management
 • Marketing Management
 • Analityczne wsparcie dla podejmowania decyzji
 • Zarządzanie Ludzie w organizacji
 • Moduł 3: Zarządzanie strategiczne dla trwałego sukcesu

Strathclyde MBA jest znany ze swojej reputacji i doskonałości badań w zakresie strategii i zarządzania strategicznego. Trzy klasy powiązane ze sobą w ramach tego modułu to:

 • Exploring the International Business Environment
 • Analiza i ocena strategii
 • Strategia Making

Początkowo, dowiesz się, do odkrywania i pełni zrozumieć wewnętrzne i zewnętrzne dwuznaczności, złożoność i niepewność w międzynarodowych środowiskach biznesowych. Opierając się na tym zrozumieniu, będziemy następnie rozwijać swoje umiejętności zarządzania w tych środowiskach. Będziesz uzbrojony możliwości strukturyzowanych zbadać główną zarządzania i teorie ekonomiczne, obok języka strategii i zarządzania strategicznego w strategii, analizy i oceny klasy.

Wreszcie, w klasie Strategii Making dowiesz się negocjować strategię w małym zespole zarządzania, wprowadzenie do praktyki teorii zarządzania nabyte w poprzednich klas będzie to wymagało opracowania skutecznego oświadczenia o zamiarze strategicznego, w tym celu, przewagi konkurencyjnej i priorytetów strategicznych ,

Moduł 4: Rozwój osobisty

W miarę postępu akademicy Strathclyde MBA z wami, aby pomóc "personalizacji" do uczenia się i rozwoju, i upewnić się, że ogólnie jest bardzo empiryczne i istotne dla obecnej praktyki biznesowej.

Doradztwo strategiczne w praktyce jest to okazja, aby w praktyce wszystko, czego nauczyłem się od poprzedniego modułu zarządzania strategicznego. Pracuje jako konsultant dla organizacji klienta, to w ramach małego zespołu, będzie należeć do pracy na żywo kwestii organizacyjnej dla danej organizacji. Klient oferuje znacznie w ocenie klasy i wydajności swojej drużyny. Ta sesja, normalnie uruchomić na weekend, oferują wiele wgląd w niepewności zarządzania siebie, pracując z małym zespołem, zadanie układać strategię i spełnienia oczekiwań klienta.

W końcowej fazie instruktażowe z Strathclyde MBA, w "spersonalizowane" elementem jest realizowane poprzez szereg możliwości i wyborów w naszych zajęciach fakultatywnych, a ostatecznym projektem MBA.

Zajęcia fakultatywne

Z puli ponad 120 ekspertów akademickich w całej szerokiej gamy specjalistycznych działów w Strathclyde Business School, jesteśmy w stanie zaoferować więcej niż 20 różnych obieralnych wszystkie prowadzone przez podlegających specjalistów.

Ważnym punktem w kalendarzu Strathclyde MBA jest roczny MBA Szkoła Letnia, który odbywa się w Glasgow w maju i czerwcu.

Szkoła letnia jest otwarta na wszystkich trasach studyjnych MBA, którzy osiągnęli planowej etap studiów. Jest to wspaniała okazja, aby uczyć swoje planowych wyborów wraz z grupą podobnie myślących międzynarodowych kolegów.

Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w zajęciach fakultatywnych szkoła letnia oferowane są również w naszych międzynarodowych centrów.

Do refleksji zarówno najnowsze wyzwania stojące przed biznesem i najnowsze informacje z naszego światowego lidera badań zakres obieralnych jest corocznie weryfikowane.

MBA Projekt

Element zwieńczeniem z Strathclyde MBA jest projekt MBA. To daje możliwość zbadania głębokości do kierowniczą, organizacyjnej lub środowisko kwestię wyboru przez dłuższy okres czasu ci. Konstrukcja projektu MBA pozwala w praktyce wiedzę i umiejętności, które zostały opracowane przez cały Strathclyde MBA. W miarę możliwości będziemy pomóc w identyfikacji odpowiednich organizacji i nadzoru.

Głównym celem jest wzmocnienie swojego uczenia się i rozwoju w obszarze wyboru i, z naszą zachętą do podjęcia projektu w organizacji goszczącej. Projekt jest integralną częścią Strathclyde MBA. Raport końcowy projektu będzie 13.000 do 16.000 słów, w zależności od tego, czy jest to osoba lub grupa projektowa.

Kariera zawodowa i wspierać rozwój

Na Strathclyde rozumiemy, że poprawa kariera jest jednym z głównych powodów, ktoś zdecyduje się na studia MBA.

Free and for Life

Zwracamy się na naszym wieloletnim doświadczeniu i znajomości branży z zespołem w domu, uzupełnione przez najlepszych konsultantów, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie, oferuje dedykowane kariery planowania i rozwoju dla wszystkich kohort MBA i nieograniczony dostęp po dołączeniu naszych absolwentów.

Wartość dodana

Uzupełnienie do doświadczenia uczenia MBA, można uzyskać dostęp do szeregu rozmów, konferencji i wydarzeń sieciowych, które dodają wartości do dalszych doświadczeń Strathclyde MBA. Zintegrowane i samodzielne seminaria i warsztaty są dostarczane przez cały rok, online i na kampusie.

Kariera Zarządzanie Journey

Naszym celem jest rozwijanie długoterminowych umiejętności zarządzania karierą. W ramach naszego Programu Rozwoju Kariery oferujemy:

 • strategie wspierania samoświadomości, rozwoju umiejętności osobistych, audyty kompetencji i potrzeb rozwoju zawodowego
 • warsztaty na temat podstawowych umiejętności zawodowych, takich jak budynek CV, wywiady, ośrodków oceny, social media i marki internetowym
 • seminaria na temat kluczowych umiejętności, takich jak prezentacja, pitching, sieci, zarządzania kulturą i osobistego wpływu
 • wyłączne spostrzeżenia z udanych absolwentów i liderów firmy poprzez nasz lunch and Learn programu i gości głośniki
 • nieograniczony dostęp jeden-do-jednego do akredytowanych kariery i trener lidera

Zarezerwować sesję coachingu osobistego, jeden-do-jednego lub skype.

Nasze wirtualne Praca w portalu

Wszyscy studenci i absolwenci mają dostęp do naszej kariery zarządzania Site, gdzie można znaleźć wiele informacji i zasobów, a także stać się częścią naszej globalnej społeczności zawodowym, odbieranie powiadomień i informacji o pracy i wydarzeń.

Rekrutacji

SBS jest niezmiennie najwyższym rangą szkoły w rankingu ekonomista i FT i to aż do naszych studentów i absolwentów, którzy wartości dodanej w organizacjach i branżach na całym świecie od wielu lat. Poznaj naszych obecnych studentów na zestawienie i zobaczyć statystyk branżowych i narodowości na naszym profilu ściany.

Chcesz zaangażować się jeszcze bardziej? Logowanie do naszej kariery zarządzania strona, na której można wyszukać profile i zadania post i wydarzenia.

Jeśli chcesz się z nami skontaktować bezpośrednio, email careers@sbs.strath.ac.uk lub zadzwoń Irene Taylor +44 (0) 141 553 6057.

Doradztwo Projekty

Każdego roku jesteśmy w stanie zaoferować szereg strategicznych możliwości doradczych dla studentów do ukończenia jako część ich MBA końcowego projektu. Pochodzą z absolwentami i naszej sieci firmowej, te zadania pozwalają uczniom opuścić MBA z kawałkiem klienta skierowaną doradztwa na ich CV.

Praca po studiach ... Gdzie nasi uczniowie Go

3 miesiące po listopadzie 2016 Graduation, 89% naszych studentów dziennych mieli pracy lub ofertę pracy.

Przedsiębiorstw zatrudniających zawarte Accenture w Wielkiej Brytanii, Deloitte w Indiach, świadomy i Moodys w Stanach Zjednoczonych, w Brazylii, Coracoes Ineos w Tajlandii, Indonezji Banku Centralnego i telekomunikacyjnego HK.

Przemysł gdzie znajdziesz nasze 2016 absolwentów:

 • Consulting - 26%
 • Usługi finansowe - 18%
 • Inżynieria - 10%
 • FMCG - 10%
 • Usługi profesjonalne - 10%
 • Sektor publiczny / NGO - 10%
 • Produkcja - 4%
 • Marketing / Rozrywka - 4%
 • Pharma - 4%
 • Technology - 4%
Program taught in:
Język angielski

See 4 more programs offered by University of Strathclyde Business School »

Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Sierp. 2019
Duration
12 - 36 miesięcy
W pełnym wymiarze godzin
Cena
28,000 GBP
Opłata Międzynarodowy 2017/18
By locations
By date
Data początkowa
Sierp. 2019
Application deadline

Sierp. 2019