Strathclyde MBA

Opracowanie ambitnych menedżerów na język przedsiębiorczych, strategicznych liderów biznesu.

Strathclyde MBA trwa doświadczonych menedżerów z różnych środowisk i wyposaża je z know-how, umiejętności i orientacji strategicznej utrzymania i biznesu skalę w dzisiejszym globalnym przedsiębiorstwom.

Jaki jest Strathclyde MBA?

Strathclyde MBA nie jest tylko program, biznes, to jest stymulowanie, trudne, zmieniające życie doświadczenie, które będzie można kwestionować, przemyślenia i ponownie ocenić, jak robić interesy.

Strathclyde MBA jest bardzo empiryczne i oparte na wspólnej nauki. Uczniowie dzielą się swoją zróżnicowane doświadczenia pracy, wiedzy, zrozumienia i umiejętności.

MBA będą kształtować i Cię jako refleksyjnego myślenia, otwór adaptacyjnego ucznia. To jest ułatwione poprzez zwiększenie zrozumienia wzajemnego oddziaływania w teorii i praktyce zarządzania. W szczególności:

 • zapewnia umiejętności niezbędne do progresji do stanowisk politycznych na poziomie wyższym formowania
 • pozwala na wykonywanie udane przejście kariery
 • ułatwia przejście od specjalizacji technicznej do ogólnego zarządu
 • szlifuje umiejętności i zwiększa zdolności osób pracujących dla siebie lub o utworzenie w biznesie

Jakie są głównymi korzyści?

Samorozwój

 • szerokie zrozumienie zagadnień biznesowych i zarządzania
 • orientacja strategiczna oraz zdolność do skutecznego wdrożenia strategii sformułowanych
 • rozwój umiejętności i technik zarządzania
 • samoświadomość jako menedżer i lider
 • wzrost zaufania we wszystkich obszarach biznesu

Rozwój kariery

 • rozszerzone możliwości awansu
 • nowe możliwości kariery
 • dostęp do rozległej sieci absolwentów Strathclyde

Jakie są korzyści dla pracodawców i sponsorów?

Zwiększona wydajność korporacyjnego

 • lepsze zrozumienie celów korporacyjnych
 • większą wiedzę i skuteczne zarządzanie
 • zaawansowana komunikacja poprzez wzajemne zrozumienie
 • większa świadomość zewnętrznych wpływów i uznania potrzeby naciskiem odbiorców, jak i orientacji rynkowej
 • zwiększone możliwości efektywnego wykorzystania cennych zasobów korporacyjnych, innych ludzi i do

Rozwój zasobów Ludzkich

 • większa zdolność do przyciągnięcia i utrzymania wysokiego potencjału menedżerów
 • elastyczne podejście do edukacji zarządzania
 • zorganizowany rozwój poszczególnych menedżerów
 • integralną częścią planowania sukcesji i rozwoju liderów jutra

Przegląd programu

Strathclyde MBA to program 180-kredytowej zgodnie z wytycznymi UE, jak określono w Procesie Bolońskim. Program przeznaczony jest wokół czterech modułów, a projekt MBA.

Moduł 1: Refleksyjny Praktyk

Lekarz refleksyjnej jest zaprojektowany, aby pomóc uczniom odpowiedzi na rosnące znaczenie w świecie biznesu sprawie społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw, oczekiwań interesariuszy i zawodowej praktyki zarządzania. Obejmuje ona trzy klasy komponentów.

Learning Manager: analizowanie i rozwijanie samoświadomości jako menedżer i jak współdziałać z innymi istotne jest coraz bardziej skuteczne, na dowolnym poziomie w ramach organizacji. Learning Manager, bada te problemy i zwiększa zdolność do analizy i opracowania, jak się uczyć, by stać się ostatecznie bardziej refleksyjna ucznia. Uczenie współpracy między uczniami oraz między studentów i pracowników jest kluczowa do kierownika Learning.

Porównawcze Corporate Governance: promowanie dobrego zarządzania korporacyjnego w dzisiejszych złożonych środowiskach międzynarodowych, absolwenci MBA muszą zrozumieć znaczenie ładu korporacyjnego w systemie wolnorynkowym. Klasa ta pozwoli Ci zrozumieć, struktur organizacyjnych i przeprowadzenie analiz dotyczących kluczowych interesariuszy organizacji.

Przedsiębiorcza Management & Leadership: konkurencyjne, niepewne i szybko zmieniających się środowisk żądać nowej rasy kierownika i bardziej liderów przedsiębiorczości. Przedsiębiorcze Zarządzanie i przywództwo pozwala przeżyć i refleksji na temat umiejętności w zakresie przedsiębiorczości i praktyk, które są odpowiednie do zarządzania i prowadzi w kontekście korporacyjnym.

Learning Manager Zarządzanie i Przedsiębiorczości Zarządzanie i przywództwo zapewnia Ci podstaw, aby stać się adaptacyjne Kierownik otwarte na kształcenie ustawiczne.

Moduł 2: Making business work

Aby stać się bardzo skuteczny dyrektor generalny, jest kluczowe dla zrozumienia podstaw zarządzania i procesów, które są niezbędne do sukcesu w biznesie i które są obsługiwane przez specjalistycznych zespołów funkcjonalnych w organizacji.

Poprzez uświadomienie sobie tych dyscyplin studenci są w stanie lepiej docenić każdą funkcję, jak również wzajemne relacje i napięcia między nimi.

Podczas tego drugiego modułu z Strathclyde MBA, można podjąć następujące zajęcia:

 • Finanse i Zarządzanie finansami
 • Rachunkowość Zarządzanie finansami
 • Operations Management
 • Marketing Management
 • Analityczne wsparcie dla podejmowania decyzji
 • Zarządzanie Ludzie w organizacji
 • Moduł 3: Zarządzanie strategiczne dla trwałego sukcesu

Strathclyde MBA jest znany ze swojej reputacji i doskonałości badań w zakresie strategii i zarządzania strategicznego. Trzy klasy powiązane ze sobą w ramach tego modułu to:

 • Exploring the International Business Environment
 • Analiza i ocena strategii
 • Strategia Making

Początkowo, dowiesz się, do odkrywania i pełni zrozumieć wewnętrzne i zewnętrzne dwuznaczności, złożoność i niepewność w międzynarodowych środowiskach biznesowych. Opierając się na tym zrozumieniu, będziemy następnie rozwijać swoje umiejętności zarządzania w tych środowiskach. Będziesz uzbrojony możliwości strukturyzowanych zbadać główną zarządzania i teorie ekonomiczne, obok języka strategii i zarządzania strategicznego w strategii, analizy i oceny klasy.

Wreszcie, w klasie Strategii Making dowiesz się negocjować strategię w małym zespole zarządzania, wprowadzenie do praktyki teorii zarządzania nabyte w poprzednich klas będzie to wymagało opracowania skutecznego oświadczenia o zamiarze strategicznego, w tym celu, przewagi konkurencyjnej i priorytetów strategicznych ,

Moduł 4: Rozwój osobisty

W miarę postępu akademicy Strathclyde MBA z wami, aby pomóc "personalizacji" do uczenia się i rozwoju, i upewnić się, że ogólnie jest bardzo empiryczne i istotne dla obecnej praktyki biznesowej.

Doradztwo strategiczne w praktyce jest to okazja, aby w praktyce wszystko, czego nauczyłem się od poprzedniego modułu zarządzania strategicznego. Pracuje jako konsultant dla organizacji klienta, to w ramach małego zespołu, będzie należeć do pracy na żywo kwestii organizacyjnej dla danej organizacji. Klient oferuje znacznie w ocenie klasy i wydajności swojej drużyny. Ta sesja, normalnie uruchomić na weekend, oferują wiele wgląd w niepewności zarządzania siebie, pracując z małym zespołem, zadanie układać strategię i spełnienia oczekiwań klienta.

W końcowej fazie instruktażowe z Strathclyde MBA, w "spersonalizowane" elementem jest realizowane poprzez szereg możliwości i wyborów w naszych zajęciach fakultatywnych, a ostatecznym projektem MBA.

Zajęcia fakultatywne

Z puli ponad 120 ekspertów akademickich w całej szerokiej gamy specjalistycznych działów w Strathclyde Business School, jesteśmy w stanie zaoferować więcej niż 20 różnych obieralnych wszystkie prowadzone przez podlegających specjalistów.

Ważnym punktem w kalendarzu Strathclyde MBA jest roczny MBA Szkoła Letnia, który odbywa się w Glasgow w maju i czerwcu.

Szkoła letnia jest otwarta na wszystkich trasach studyjnych MBA, którzy osiągnęli planowej etap studiów. Jest to wspaniała okazja, aby uczyć swoje planowych wyborów wraz z grupą podobnie myślących międzynarodowych kolegów.

Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w zajęciach fakultatywnych szkoła letnia oferowane są również w naszych międzynarodowych centrów.

Do refleksji zarówno najnowsze wyzwania stojące przed biznesem i najnowsze informacje z naszego światowego lidera badań zakres obieralnych jest corocznie weryfikowane.

MBA Projekt

Element zwieńczeniem z Strathclyde MBA jest projekt MBA. To daje możliwość zbadania głębokości do kierowniczą, organizacyjnej lub środowisko kwestię wyboru przez dłuższy okres czasu ci. Konstrukcja projektu MBA pozwala w praktyce wiedzę i umiejętności, które zostały opracowane przez cały Strathclyde MBA. W miarę możliwości będziemy pomóc w identyfikacji odpowiednich organizacji i nadzoru.

Głównym celem jest wzmocnienie swojego uczenia się i rozwoju w obszarze wyboru i, z naszą zachętą do podjęcia projektu w organizacji goszczącej. Projekt jest integralną częścią Strathclyde MBA. Raport końcowy projektu będzie 13.000 do 16.000 słów, w zależności od tego, czy jest to osoba lub grupa projektowa.

Kariera zawodowa i wspierać rozwój

Na Strathclyde rozumiemy, że poprawa kariera jest jednym z głównych powodów, ktoś zdecyduje się na studia MBA.

Free and for Life

Zwracamy się na naszym wieloletnim doświadczeniu i znajomości branży z zespołem w domu, uzupełnione przez najlepszych konsultantów, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie, oferuje dedykowane kariery planowania i rozwoju dla wszystkich kohort MBA i nieograniczony dostęp po dołączeniu naszych absolwentów.

Wartość dodana

Uzupełnienie do doświadczenia uczenia MBA, można uzyskać dostęp do szeregu rozmów, konferencji i wydarzeń sieciowych, które dodają wartości do dalszych doświadczeń Strathclyde MBA. Zintegrowane i samodzielne seminaria i warsztaty są dostarczane przez cały rok, online i na kampusie.

Kariera Zarządzanie Journey

Naszym celem jest rozwijanie długoterminowych umiejętności zarządzania karierą. W ramach naszego Programu Rozwoju Kariery oferujemy:

 • strategie wspierania samoświadomości, rozwoju umiejętności osobistych, audyty kompetencji i potrzeb rozwoju zawodowego
 • warsztaty na temat podstawowych umiejętności zawodowych, takich jak budynek CV, wywiady, ośrodków oceny, social media i marki internetowym
 • seminaria na temat kluczowych umiejętności, takich jak prezentacja, pitching, sieci, zarządzania kulturą i osobistego wpływu
 • wyłączne spostrzeżenia z udanych absolwentów i liderów firmy poprzez nasz lunch and Learn programu i gości głośniki
 • nieograniczony dostęp jeden-do-jednego do akredytowanych kariery i trener lidera

Zarezerwować sesję coachingu osobistego, jeden-do-jednego lub skype.

Nasze wirtualne Praca w portalu

Wszyscy studenci i absolwenci mają dostęp do naszej kariery zarządzania Site, gdzie można znaleźć wiele informacji i zasobów, a także stać się częścią naszej globalnej społeczności zawodowym, odbieranie powiadomień i informacji o pracy i wydarzeń.

Rekrutacji

SBS jest niezmiennie najwyższym rangą szkoły w rankingu ekonomista i FT i to aż do naszych studentów i absolwentów, którzy wartości dodanej w organizacjach i branżach na całym świecie od wielu lat. Poznaj naszych obecnych studentów na zestawienie i zobaczyć statystyk branżowych i narodowości na naszym profilu ściany.

Chcesz zaangażować się jeszcze bardziej? Logowanie do naszej kariery zarządzania strona, na której można wyszukać profile i zadania post i wydarzenia.

Jeśli chcesz się z nami skontaktować bezpośrednio, email careers@sbs.strath.ac.uk lub zadzwoń Irene Taylor +44 (0) 141 553 6057.

Doradztwo Projekty

Każdego roku jesteśmy w stanie zaoferować szereg strategicznych możliwości doradczych dla studentów do ukończenia jako część ich MBA końcowego projektu. Pochodzą z absolwentami i naszej sieci firmowej, te zadania pozwalają uczniom opuścić MBA z kawałkiem klienta skierowaną doradztwa na ich CV.

Praca po studiach ... Gdzie nasi uczniowie Go

3 miesiące po listopadzie 2016 Graduation, 89% naszych studentów dziennych mieli pracy lub ofertę pracy.

Przedsiębiorstw zatrudniających zawarte Accenture w Wielkiej Brytanii, Deloitte w Indiach, świadomy i Moodys w Stanach Zjednoczonych, w Brazylii, Coracoes Ineos w Tajlandii, Indonezji Banku Centralnego i telekomunikacyjnego HK.

Przemysł gdzie znajdziesz nasze 2016 absolwentów:

 • Consulting - 26%
 • Usługi finansowe - 18%
 • Inżynieria - 10%
 • FMCG - 10%
 • Usługi profesjonalne - 10%
 • Sektor publiczny / NGO - 10%
 • Produkcja - 4%
 • Marketing / Rozrywka - 4%
 • Pharma - 4%
 • Technology - 4%
Program prowadzony przez:
Język angielski

Zobacz 4 więcej kursów w University of Strathclyde Business School »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 2019
Sie 2019
Duration
12 - 36 miesięcy
W pełnym wymiarze godzin
Cena
28,000 GBP
Opłata Międzynarodowy 2017/18
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Paź 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Paź 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sie 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa

Sie 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa