International Master of Business Administration

Informacje ogólne

Opis programu

Przegląd

ZIBS jest globalną i zorientowaną na innowacje szkołą biznesu, która korzysta i wspiera rosnącą rolę Chin w nowej globalnej gospodarce. ZIBS rozwija menedżerów wyższego szczebla i przyszłych liderów biznesu z interdyscyplinarną perspektywą, budując międzykulturowe umiejętności biznesowe, aby prosperować w ciągle zmieniającej się globalnej gospodarce.

Nasz międzynarodowy program MBA jest dedykowany zaawansowanym liderom, którzy mogą przewidywać i wdrażać oryginalne koncepcje biznesowe. Uczeni i studenci z różnych środowisk korzystają ze środowiska uczenia się opartego na współpracy, światowej klasy badań oraz teorii akademickiej zintegrowanej z praktyką biznesową.

Wsparcie korporacyjne

Zhejiang University International Business School przyjemnością współpracuje z Ant Financial, wiodącą globalną firmą technologiczną z siedzibą w Hangzhou, w prowincji Zhejiang.

Jako strategiczny zwolennik programu iMBA w ZIBS, Ant Financial zapewnia dostęp do wiedzy specjalistycznej i kadry kierowniczej, którzy pomagają zapewnić adekwatność programu do potrzeb społeczności biznesowej oraz unikalny wgląd w rozwój technologii, które zmieniają sposób, w jaki prowadzimy działalność globalnie W ramach tego partnerstwa studenci zapisani na pełny etat iMBA mają również okazję zaangażować się w profesjonalny projekt jako formalną część programu, pogłębiając swoje doświadczenia zawodowe.

134961_pic5.jpgZhejiang University International Business School","author_url":"","source":""}" alt="134961_pic5.jpg" />

Struktura programu

W ZIBS kultywujemy starszych menedżerów i przyszłych liderów o globalnej wizji, odpowiedzialności społecznej i innowacyjnej przedsiębiorczości. Program zapewnia uczniom opanowanie solidnych podstawowych teorii, skutecznego przywództwa, interdyscyplinarnej wizji i międzykulturowych umiejętności biznesowych, które przygotowują ich do stawienia czoła wyzwaniom coraz bardziej złożonego środowiska biznesowego.

Program iMBA jest oferowany w dwóch różnych formatach:

Format Język Trwanie Doświadczenia wewnątrz firmy Lokalizacja Czas
Studia niestacjonarne (dla studentów chińskich i zagranicznych) Głównie w języku angielskim, uzupełnione instrukcją dwujęzyczną 2,5 roku Indywidualne projekty profesjonalne Haining International Campus z rozszerzeniem do Szanghaju i Hangzhou Dwa razy w miesiącu w weekendy (piątek-niedziela)
Pełny etat (tylko dla studentów zagranicznych) język angielski 2 lata Doświadczenie wewnątrz firmy po zakończeniu programu. Haining International Campus z rozszerzeniem do Szanghaju i Hangzhou Intensywne moduły co tydzień

Absolwenci programu iMBA uzyskają dyplom Master of Business Administration Uniwersytetu Zhejiang.

Zarys programu

Wybrana seria kursów, które zostały wybrane i sprawdzone przez ZIBS, może zostać podjęta online. Formalny program nauczania jest uzupełniany wykładami gościnnymi i seminariami internetowymi, które zapewniają dalszy wgląd w aktualne trendy biznesowe i najlepsze praktyki. Zarówno w przypadku pracy w niepełnym wymiarze godzin, jak i w pełnym wymiarze godzin, program nauczania składa się z trzech głównych elementów kursu: wymaganych zajęć, przedmiotów podstawowych i przedmiotów do wyboru.

134965_pic4.pngZhejiang University International Business School","author_url":"","source":""}" alt="134965_pic4.png" />

Najważniejsze elementy programu

Edukacja transgraniczna

Program, współpracujący z najlepszymi uniwersytetami spoza Chin, oferuje globalne możliwości w klasie i pozwala studentom brać udział w krótkich kursach lub wykładach za granicą, aby rozwinąć ich umiejętność analizowania problemów biznesowych i wyzwań z perspektywy międzynarodowej.

Wydział międzynarodowy

Dzięki współpracy z uniwersytetami rówieśniczymi na całym świecie, ZIBS wprowadza wiodących profesorów, naukowców i ekspertów branżowych do klasy, aby stworzyć prawdziwie międzynarodowy wydział łączący teorię i praktykę.

Połączenia korporacyjne

Aby zapewnić adekwatność zajęć iMBA do wyzwań stojących w dzisiejszym coraz bardziej złożonym środowisku biznesowym, wsparcie korporacyjne zapewnia możliwości praktycznej wymiany ze specjalistami i ekspertami w swoich dziedzinach. Partnerstwo z Ant Financial zapewnia ZIBS i jego uczniom głęboki dostęp do aktualnych praktyk. Ponadto zaproszeni goście z branży są często zapraszani na kampus do dyskusji i wymiany.

Międzynarodowe środowisko studenckie

Program iMBA zapewnia uczniom wyjątkowe środowisko do uczenia się od siebie. Dzięki zajęciom zarówno w klasie, jak i poza nią, studenci będą mieli okazję rozwinąć umiejętności komunikacji międzykulturowej, nawiązać własne kontakty międzynarodowe i zbadać potencjalne możliwości współpracy. Międzynarodowy kampus stanowi idealne ustawienie dla globalnego połączenia.

Doświadczenie w firmie

Program aktywnie promuje praktyczną współpracę z najlepszymi firmami krajowymi i międzynarodowymi. Zachęca studentów do poszerzania swoich możliwości zawodowych i zastosowania zdobytej wiedzy MBA w rzeczywistych, praktycznych sytuacjach.

Kursy językowe (dla obcokrajowców)

Format iMBA w niepełnym wymiarze godzin zapewnia możliwości szkolenia z języka angielskiego, aby pomóc uczniom lepiej opanować treść programu, wyrazić swoje pomysły i wymienić poglądy w języku angielskim oraz w pełni wykorzystać zalety międzynarodowych dwujęzycznych kursów dydaktycznych. Pełny format iMBA zapewnia chińskie możliwości szkolenia, aby pomóc uczniom w pełni wykorzystać ich chińskie doświadczenia i możliwości.

134962_pic1.jpgZhejiang University International Business School","author_url":"","source":""}" alt="134962_pic1.jpg" />

Informacje o przyjęciu: wnioskodawcy zagraniczni

Kwalifikacja aplikacji

 • Uzyskać tytuł licencjata lub równoważny z odpowiednim doświadczeniem zawodowym
 • Minimum 2 lata doświadczenia zawodowego
 • Brak wymagań dla języka chińskiego

Wymagany proces aplikacji i dokumenty

 • Aplikuj przez internet
 • Wyślij pocztą następujące dokumenty potwierdzające (* dokumenty przesłane do wniosku MBA nie zostaną zwrócone)
  • Podpisany formularz zgłoszeniowy ze zdjęciem (białe tło, rozmiar 35 mm x 45 mm)
  • Kopia ważnego paszportu (strona ze zdjęciem)
  • Oryginał lub notarialna kopia w najwyższym stopniu
  • Oficjalne transkrypcje każdego posiadanego stopnia
  • Oficjalny raport wyników TOEFL lub IELTS (jeśli dotyczy) (Kod departamentu dla GRE: 4741 / Kod departamentu dla TOEFL C603)
  • Raport wyników GMAT (jeśli jest dostępny)
  • Doświadczenie zawodowe i opis pracy
  • Osobiste oświadczenie (minimum 1500 słów) w języku angielskim lub chińskim
  • Pełny życiorys i dwa listy referencyjne z podpisem sędziów i danymi kontaktowymi (jeden akademicki i jeden specjalista)
  • Przekazanie opłaty za wniosek (800 RMB)
 • Wywiady: Biuro rekrutacyjne ZIBS iMBA skróci listę kandydatów i określi, kto zostanie przesłuchany. Wywiady będą odbywać się osobiście lub za pośrednictwem wideokonferencji.
 • Skontaktuj się z pracownikami ZIBS przed złożeniem wniosku przez Internet, a my pomożemy ci w każdej potrzebie pomocy.
 • Kopie miękkie wszystkich dokumentów aplikacyjnych należy przesłać na adres zibs-imba@intl.zju.edu.cn
 • Wersje papierowe należy wysłać na następujący adres:
  • Zespół programowy iMBA, Rm. 405, Art and Science Building, Zhejiang University International Business School .
  • 718 East Haizhou Road, Haining, prowincja Zhejiang, Chiny 314400,
  • + 86571 87572607/2601/2711

Stypendium ZIBS dla studentów pierwszego roku (20000-40000 RMB)

Stypendium studenckie ZIBS pierwszego roku zostało ustanowione, aby nagradzać osoby o wybitnym potencjale globalnego przywództwa. Jest otwarty dla wszystkich studentów zagranicznych pierwszego roku.

Stypendium będzie wypłacane studentom co miesiąc jako dodatek na utrzymanie, począwszy od miesiąca po okresie rejestracji studenta. Stypendium będzie wypłacane przez okres jednego roku szkolnego (10 miesięcy). Studenci są jednak zobowiązani do opłacenia czesnego w całości po rejestracji.

Wytyczne dotyczące aplikacji

 1. Wypełnij formularz wniosku o stypendium na pierwszy rok ZIBS.
 2. Wyślij kopię wniosku, w tym dokumenty aplikacyjne i formularz wniosku o stypendium pierwszego roku ZIBS, na adres zibs-imba@intl.zju.edu.cn.
 3. Wyślij wersję papierową pakietu aplikacji, jak wyżej, na poniższy adres: Zespół Programowy iMBA, Rm. 405, Arts and Science Building, Zhejiang University International Business School , 718 East Haizhou Road, Haining, Prowincja Zhejiang, Chiny 314400 +86 571 87572607/2601/2711

Kryteria oceny

Oferta stypendialna zostanie ustalona na podstawie kandydata: wykształcenie (70%) + wyniki wywiadu (30%)

Wynik zostanie ogłoszony do końca czerwca, a także określony w liście rekrutacyjnym.

134960_pic6.jpgZhejiang University International Business School","author_url":"","source":""}" alt="134960_pic6.jpg" />

Ostatnia aktualizacja May 2020

Informacje o uczelni

Zhejiang University International Business School (ZIBS) was founded on the ZJU International Campus at Haining in November 2018 to facilitate academic and corporate exchange between the West and the ... Czytaj więcej

Zhejiang University International Business School (ZIBS) was founded on the ZJU International Campus at Haining in November 2018 to facilitate academic and corporate exchange between the West and the East. With a legacy of academic excellence, innovation, and entrepreneurship from China, ZIBS embraces and embodies the future. The business school prepares responsible and aspiring leaders, and the ecosystem it serves, to face the challenges of an increasingly complex global business environment. By connecting people and ideas, ZIBS shapes the future of business in the new global economic era. Pokaż mniej