Global Executive MBA (GEMBA)

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 3

Opis programu

Modułowy program Global Executive MBA INSEAD (GEMBA) odbywa się we w pełni zintegrowanych kampusach w trzech regionach: w Europie (Francja), Azji (Singapur) i na Bliskim Wschodzie (Abu Zabi). GEMBA oferuje doświadczonym menedżerom intensywne przyspieszenie od 14 do 17 miesięcy na szczyt za pośrednictwem jednej z najbardziej prestiżowych i wielokulturowych szkół biznesu na świecie.

Każda klasa ma niezrównaną różnorodność narodowości i środowisk biznesowych, umożliwiając uczestnikom uczenie się od siebie i budowanie zwartej, ale globalnie rozproszonej sieci. Kolejną unikalną cechą jest Program Rozwoju Przywództwa (LDP), który obejmuje programowy harmonogram coachingu grupowego, oceny 360 stopni i działania zespołowe, zaprojektowane w celu opracowania autentycznego stylu przywództwa, co jeszcze bardziej przyspiesza rozwój kariery .

Zaleta GEMBA

Wysoko ocenione i uznawane na całym świecie

Zarówno INSEAD Global EMBA (GEMBA), jak i Tsinghua- INSEAD EMBA (TIEMBA) są w rankingu Financial Times (2018) w czołówce na świecie.

Unikalny nacisk na przywództwo

Nasz Program Rozwoju Przywództwa trwa przez cały program, ewoluując wraz z Twoimi własnymi umiejętnościami przywódczymi.

Uczenie się przez różnorodność

W przeciwieństwie do innych szkół, INSEAD nie ma dominującej kultury narodowej. Dzięki temu możemy zmienić różnorodność w potężne narzędzie do nauki.

Globalny, intensywny i wydajny

GEMBA to jedna z najbardziej wydajnych tras do najwyższego stopnia biznesowego, ponieważ potrzeba tylko 51 do 60 dni od pracy w ciągu 14 do 17 miesięcy, w zależności od wyboru kampusu początkowego.

Tsinghua- INSEAD Executive MBA (TIEMBA)

Podwójny stopień Tsinghua- INSEAD Executive MBA (TIEMBA) stanowi dodatkową opcję dla doświadczonych kadry kierowniczej - we współpracy z jednym z największych na świecie uniwersytetów w Pekinie, Tsinghua University. Ten wyjątkowy program rozwija dogłębne zrozumienie biznesu w Chinach, zarówno z perspektywy międzynarodowej, jak i krajowej, które można również zastosować na innych rynkach wschodzących na całym świecie.

Praktyczne elementy

Edukacja menedżerska polega na łączeniu teorii i praktyki. Jest to szczególnie prawdziwe w naszym programie GEMBA, w którym uczestnicy zmieniają się między klasą a światem rzeczywistym. Podczas gdy nasze metody uczenia się są mocno ugruntowane w teorii, kładą nacisk na praktyczne uczenie się i spostrzegawcze działania.

Eseje wdrożeniowe

Uczestnicy muszą wybrać 2 podstawowe kursy lub przedmioty do wyboru, na których napisać esej wdrożeniowy, stosując naukę od zajęć do praktycznych problemów i problemów, które napotykają w pracy.

Wymiana rówieśnicza

W ramach naszego Programu Rozwoju Przywództwa (LDP) każdy uczestnik ma okazję spędzić trochę czasu w siedzibie organizacji innego uczestnika. Te uporządkowane wymiany stanowią doskonałą okazję do uczenia się na podstawie praktyk biznesowych i kontekstu innych osób. Uczestnicy przekazują sobie informacje zwrotne i uwzględniają ten element w swoim dokumencie do refleksji w ramach LDP.

Capstone Business Simulation

Potężna komputerowa symulacja pozwoli uczestnikom ćwiczyć umiejętności dyscyplinarne w konkurencyjnej i wysoce realistycznej grze biznesowej. Wyniki konkurencji są oceniane przez symulowane rynki.

Ostateczny projekt

Ostateczny projekt wymaga od uczestników zastosowania treści kursu podczas pracy nad rzeczywistymi możliwościami wdrożenia po zakończeniu programu. Projekty mogą być nawet sponsorowane przez firmę.

128284_photo-1454165804606-c3d57bc86b40.jpgHelloquence / Unsplash

Rekrutacja

Poszukujemy doświadczonych menedżerów z intelektualną ciekawością i chęcią uczenia się i stawiania sobie wyzwania w rygorystycznym programie akademickim. Przyjmujemy zgłoszenia z całego świata, bez względu na rasę, religię, płeć lub status finansowy, a naszym celem jest stworzenie najwyższej jakości, ekscytującej, dynamicznej i zróżnicowanej klasy.

Istnieje jeden pobór GEMBA rocznie, podzielony na trzy sekcje regionalne, obejmujące około 210 uczestników i reprezentujących łącznie ponad 50 narodowości. Proces rekrutacji na EMBA jest taki sam dla wszystkich kandydatów do GEMBA, niezależnie od tego, czy ubiegają się o członkostwo w Azji, na Bliskim Wschodzie czy w Europie. Jednak terminy składania wniosków są różne, ponieważ sekcje rozpoczynają się w różnych terminach.

Czy jesteś gotowy na wyzwanie?

GEMBA to nie tylko intensywny kurs biznesowy. Jest to intensywne, wszechstronne doświadczenie: duże zobowiązanie, które musi być podtrzymywane przez wiele miesięcy. Przed rozpoczęciem procesu rekrutacji EMBA należy wziąć pod uwagę, że musisz uczestniczyć we wszystkich modułach i przygotowywać się na nie bez wyjątku, a także wykonać znaczną część pracy między modułami.

Kryteria przyjęć

Mamy cztery kryteria przyjęć EMBA, które wszystkie mają jednakowe znaczenie:

Sprawdzone przywództwo

INSEAD poszukuje kandydatów, którzy mogą wykazać swój potencjał jako liderów. Oceniając twoje zgłoszenie, weźmiemy pod uwagę twoje doświadczenie zawodowe i dotychczasowe wyniki. Uczestnicy naszej obecnej klasy mają średnio 13 lat doświadczenia zawodowego i co najmniej trzy lata na stanowisku kierowniczym odpowiedzialnym za zespoły i / lub projekty.

Pojemność akademicka

INSEAD GEMBA jest intensywny, rygorystyczny i stanowi wyzwanie. Musisz mieć solidne podstawy akademickie: tytuł licencjata lub równoważny z uznanej uczelni lub uniwersytetu (chociaż w wyjątkowych okolicznościach możemy odstąpić od tego wymogu).

Międzynarodowy Outlook

Przyciągamy kandydatów z wrażliwością międzykulturową i perspektywą międzynarodową. Rozważamy kandydatów, którzy mieszkali, pracowali lub studiowali za granicą lub pracują dla międzynarodowych firm lub na poziomie międzynarodowym z klientami, dostawcami lub innymi zainteresowanymi stronami.

Zdolność do współtworzenia

Poszukujemy kandydatów, którzy wykazują wyraźne pragnienie rozwoju intelektualnego, zarówno w klasie, jak i poprzez pracę nad projektami grupowymi. Od uczestników oczekuje się aktywnego udziału i dzielenia się spostrzeżeniami, które zdobyli podczas swoich osobistych i profesjonalnych doświadczeń.

Terminy i terminy

Chociaż mamy terminy, przyjmujemy wnioski na bieżąco, co oznacza, że jak tylko je prześlesz, rozpoczniemy przetwarzanie Twojego wniosku. Zalecamy jednak składanie wniosku jak najwcześniej, zwłaszcza jeśli zamierzasz ubiegać się o stypendium.

Opłaty i koszty Executive MBA (GEMBA)

Program odbywa się w formacie modułowym na kampusie europejskim, kampusie azjatyckim i kampusie Bliskiego Wschodu, w zależności od dołączanej sekcji. Niezależnie od tego, którą trasę wybierzesz, będziesz uczyć się na wszystkich trzech kampusach i zbierzesz się jako jedna klasa w drugiej połowie programu. Klasa kończy studia razem w Singapurze.

Ostatnia aktualizacja Paź 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

We bring together people, cultures, and ideas to develop responsible leaders who transform business and society.

We bring together people, cultures, and ideas to develop responsible leaders who transform business and society. Pokaż mniej
Fontainebleau , Singapur , Abu Dabi , San Francisco + 3 Więcej Mniej