Executive MBA w wysyłce i logistyce (The Blue MBA)

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 3
Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

CBS Executive MBA w żegludze i logistyce (AKA: The Blue MBA) ma światowej klasy reputację w branży morskiej i został specjalnie zaprojektowany dla kadry kierowniczej o dużym potencjale.

O CBA Executive MBA w zakresie transportu i logistyki

CBS Executive MBA w żegludze i logistyce daje niezrównany wgląd w ekonomię żeglugi i nowoczesne teorie zarządzania oraz ich zastosowanie w sektorze morskim.

Unikalne holistyczne podejście do wysyłki i logistyki

W trakcie programu nauczysz się przyjmować całościowe spojrzenie na żeglugę, które łączy aspekty handlowe, technologiczne i finansowe, a także prawo morskie, zarządzanie łańcuchem dostaw i wyzwania przywódcze. Po ukończeniu studiów uzyskasz pełne zrozumienie wyzwań w tym sektorze i pełne zrozumienie potrzeb branży w świecie, w którym globalizacja, zwiększona konkurencja i szybkość zmian technologicznych stawiają coraz większe wymagania wobec umiejętności kierowniczych. W całym programie widoczne są następujące główne tematy:

 • Zrozumienie rynku
 • Przywództwo
 • Technologia informacyjna
 • Globalizacja
 • Kwestie ochrony środowiska
 • Planowanie strategiczne

Nauczanie odbywa się w najnowocześniejszych obiektach w Danii, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Omówienie programu

CBS Executive MBA w żegludze i logistyce (AKA: Blue MBA) zapewnia niezrównany wgląd w ekonomikę żeglugi oraz nowoczesne teorie zarządzania i ich zastosowanie w sektorze morskim.

Najwyższy poziom międzynarodowy

Dzięki CBS Executive MBA w żegludze i logistyce nauczysz się przyjmować całościowe spojrzenie na wysyłkę, integrując aspekty handlowe, technologiczne i finansowe, a także prawo morskie, zarządzanie łańcuchem dostaw i wyzwania przywódcze. Zostaniesz przeniesiony na najwyższy międzynarodowy poziom w administracji biznesowej, odzwierciedlając potrzeby branży w świecie, w którym globalizacja, zwiększona konkurencja i szybkość zmian technologicznych stawiają coraz większe wymagania wobec umiejętności kierowniczych.

Treść i struktura

Zrozumienie branży

Moduł 1 zapewni podstawowe zrozumienie branży żeglugowej. Nacisk zostanie położony na rolę żeglugi w globalnej gospodarce i wprowadzenie do ekonomiki żeglugi.

Zrozumienie globalnego środowiska

Moduły 2 i 3 dają podstawy do zrozumienia, jak działa gospodarka światowa. Obejmie to czynniki napędzające globalizację, wzorce handlowe, zarządzanie łańcuchem dostaw i logistyczne implikacje tego rozwoju.

Skoncentruj się na kwestiach morskich

Moduły 4 i 5 poświęcone są zagadnieniom branżowym, odzwierciedlając całościowe spojrzenie na biznes; dotyczą one prawa morskiego, projektowania statków i technicznego zarządzania operacyjnego, w tym ważnego aspektu rozwoju technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Podstawowe problemy zarządzania

Moduły 6, 7 i 8 skoncentrują się na głównych tematach zarządzania przedsiębiorstwem, dotyczących analizy inwestycji, finansów i zarządzania ryzykiem, teorii organizacyjnej i strategii firmy.

Zintegrowany projekt strategiczny (ISP)

Ostatnią częścią programu jest napisanie pracy dyplomowej, po trzyetapowym procesie, w którym każdy etap kończy się prezentacją ustną, a końcowa prezentacja służy jako ustna obrona ISP / pracy dyplomowej. Celem jest wykazanie umiejętności szczegółowej analizy praktycznego problemu, w oparciu o całą wiedzę z programu. Wprowadzenie do każdego z trzech kroków zostanie podane podczas ostatniego modułu.

Format

CBS Executive MBA w żegludze i logistyce to modułowy program z ośmiotygodniowymi modułami zaplanowanymi na 22 miesiące. Nauka jest wspierana przez wirtualną platformę, w której zadania indywidualne / grupowe i dyskusje grupowe usprawniają proces uczenia się. Nauczanie odbywa się w Danii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. (Miejsca mogą ulec zmianie.)

Gdzie i kiedy

Zapotrzebowanie na zaawansowaną edukację na kierunkach zawodowych wzrosło w ostatnich latach. Zapotrzebowanie to skłoniło do przejścia na programy branżowe, w których menedżerowie wyższego i średniego szczebla kariery poszukują wyższych kompetencji.

Osiem modułów

Program składa się z ośmiu modułów, z których po każdym następuje indywidualne zadanie, a także końcowy zintegrowany projekt strategiczny (ISP); co stanowi ostateczną pracę magisterską.

Po ukończeniu programu uzyskasz następujące elementy:

Wiedza, umiejętności

Będziesz konkurencyjny na międzynarodowym rynku pracy, ponieważ otrzymasz odpowiedni i rygorystyczny (= oparty na badaniach) wgląd i wiedzę zapewnianą przez wykładowców akademickich we współpracy z kadrą kierowniczą wysokiego szczebla. W programie interdyscyplinarne know-how jest przekazywane za pośrednictwem warsztatów, seminariów i interdyscyplinarnego projektu - łączącego wysyłkę, prawo, ekonomię, zarządzanie operacjami / łańcuchem dostaw, marketing, organizację i finanse. Zdobędziesz wiedzę merytoryczną, a także wiedzę społeczną poprzez różnorodność składu wykładowego i klasowego.

Umiejętności

Będziesz posiadał teorie, metody, narzędzia potrzebne do zrozumienia całej złożoności branży. Będziesz także rozwijać swoje umiejętności społeczne poprzez techniki coachingowe, umiejętności negocjacyjne, rozwiązywanie konfliktów i szkolenie w zakresie komunikacji interpersonalnej.

Kompetencja

Będziesz mógł zastosować zestaw teorii, metod i narzędzi, a także rozwiązywać problemy strategiczne, taktyczne i operacyjne obejmujące cały zakres zagadnień związanych z wysyłką. Będziesz także mógł zastosować umiejętności społeczne, aby wykazać się przywództwem.

Kredyty

60 punktów ECT

Egzaminy i nauka

Program Executive MBA w żegludze i logistyce składa się z ośmiu tygodniowych modułów oraz końcowego projektu zintegrowanej strategii (pracy dyplomowej). Wszystkie moduły zajmą się kwestiami przywódczymi i rozwojem osobistym.

O modułach

Każdy moduł zawiera dokładne wprowadzenie do materiałów do czytania i motywuje do samodzielnych studiów. Będziesz uczył się materiału pomiędzy modułami i napiszesz indywidualne lub grupowe zadanie dla wszystkich modułów oprócz ostatniego. Zachęcamy do przypisywania grup do pierwszych dwóch modułów. Zadania te, w miarę możliwości, będą koncentrować się na problemie związanym z Twoją firmą.

O projekcie zintegrowanej strategii

W ostatecznym Zintegrowanym Projekcie Strategicznym (ISP) tematy powinny być wybierane ze względu na ich cel strategiczny i charakter integracyjny, dając uczestniczącym firmom cenną i praktyczną analizę. Podczas pracy z dostawcą usług internetowych przygotujesz trzy prezentacje, trzecią i ostatnią, która będzie stanowić ustną obronę dostawcy / pracy dyplomowej.

Przegląd zawartości programu

W całym programie widoczne są cztery główne tematy:

 • Wyzwania przywódcze
 • Globalizacja światowej gospodarki
 • Implikacje rozwoju technologii informacyjnych i komunikacyjnych
 • Zmiany wymagań logistycznych.

Ostateczny projekt zintegrowanej strategii służy dwóm celom:

 • Dla kandydata celem jest zintegrowanie wszystkich tematów objętych programem za pomocą rzeczywistych danych na temat problemu związanego z własną firmą kandydata.
 • Dla firmy kandydata celem jest dogłębna analiza problemu strategicznego, wraz z proponowanymi rozwiązaniami i planami wdrożenia.

CBS Executive MBA w żegludze i logistyce to modułowy program z ośmiotygodniowymi modułami w ciągu 22 miesięcy, wspierany przez wirtualną platformę. Zadania indywidualne / grupowe i dyskusje grupowe usprawniają proces uczenia się.

Wydział światowej sławy

Wykłady są prowadzone przez grupę wiodących światowych ekspertów z różnych dziedzin przemysłu morskiego na całym świecie.

Zarówno wydział rezydenta CBS, jak i wydział zewnętrzny należą do grona ekspertów, którzy są bardzo poszukiwani jako doradcy i konsultanci instytucji morskich, firm i rządów. Oprócz doskonałych umiejętności i metod nauczania pomagają naszym uczniom w budowaniu międzynarodowej sieci kontaktów.

Udogodnienia

Budynek Executive w CBS został zaprojektowany przez Henninga Larsena Architekci i charakteryzuje się otwartą przestrzenią, panoramicznym widokiem na park i dużą ilością naturalnego światła. Tworzenie inspirującego środowiska uczenia się, w którym nasi studenci mogą się rozwijać, znajduje się na szczycie naszej listy.

Znakomite udogodnienia w samym sercu Kopenhagi

CBS to nowoczesny uniwersytet z głównym kampusem w nowoczesnych budynkach we Frederiksbergu, niedaleko centrum Kopenhagi. Programy Executive MBA mieszczą się w Råvarebygningen, wcześniej budynku do przechowywania surowców w Porcelænshaven (Porcelain Garden), obszarze wcześniej zajmowanym przez Royal Copenhagen Porcelain. Ten budynek został teraz pomysłowo przekształcony w zwycięski projekt Henning Larsen Architekci.

Biblioteka CBS

Biblioteka CBS, która jest również duńską Narodową Biblioteką Ekonomiki Biznesu i zawiera najbardziej obszerny katalog książek na temat wszystkich aspektów życia organizacyjnego i biznesowego w Danii. Dzięki ponad 300 000 tomów i dostępowi do ponad 5000 elektronicznych czasopism i publikacji jest to jedyne miejsce w Danii, w którym uczestnicy Executive MBA mogą cieszyć się poziomem dostępu do aktualnej wiedzy i badań biznesowych. Biblioteka online CBS jest stale ulepszana w celu integracji e-zasobów z tradycyjną kolekcją bibliotek, aby pracownicy i studenci mieli łatwy dostęp do wszystkich e-zasobów zarówno w kampusie, jak i poza nim.

E-kampus

Platforma e-kampusu to wirtualny kampus CBS. Tutaj znajdziesz informacje o wydarzeniach, wykłady gościnne i ogólne informacje o tym, co dzieje się na uniwersytecie. Zapewnia również dostęp do wszystkich zasobów online, które są dostępne z lokalizacji poza kampusem.

CBSLearn

Jest to bezpieczna internetowa platforma wymiany wiedzy, co oznacza, że będziesz mógł dzielić się przemyśleniami i wnosić wkład w dyskusje z innymi uczestnikami Executive MBA, bez upublicznienia. Profesorowie wykorzystują platformę CBSlearn do przesyłania materiałów wykorzystywanych w klasie i / lub dzielą się niektórymi możliwościami, jakie dają ich rozległe sieci zawodowe.

Życie w CBS

Kampus CBS obejmuje dużą część Frederiksberg z zapleczem badawczym i dydaktycznym w Solbjerg Plads, Dalgas Have, Kilen (The Wedge), Howitzvej i Porcelænshaven. Każdy obiekt ma niepowtarzalny styl architektoniczny i atmosferę, co sprawia, że CBS jest wyjątkowym miejscem. Jako uczestnik Executive MBA z Porcelænshaven będziesz miał okazję odwiedzić większość miejsc w kampusie. W każdym z budynków znajdziesz sprzęt komputerowy, pokoje do pracy grupowej i kawiarnie. Strona Campus Facilities zawiera więcej informacji na temat dostępnych udogodnień i udogodnień. Jako uczestnik i absolwent Executive MBA uzyskasz dostęp do ekskluzywnych wydarzeń MBA, na których będziesz miał okazję wysłuchać wiodących wykładowców na różne tematy biznesowe. Tematy wydarzeń są różne, a my staramy się, aby były one jak najbardziej zróżnicowane, aby spełnić Twoje potrzeby i zainspirować Cię.

CBS Maritime

CBS Maritime został wydany na początku 2013 roku i ma na celu koordynację działań i kompetencji morskich w CBS oraz rozwój badań i nauczania na morzu w ścisłej współpracy ze środowiskiem biznesu. Dzięki CBS Maritime Blue MBA i badania morskie CBS stały się ściśle powiązane. Koncentracja wiedzy morskiej w ramach programów i kursów studiów morskich CBS, a także środowisko badawcze przyniesie korzyści wszystkim stronom.

Referencje

Dowiedz się, co mówią nasi obecni i absolwenci programu, i dowiedz się, w jaki sposób CBS Executive MBA w żegludze i logistyce poprawiło ich karierę.

Podróż kończy się: poznaj dwóch absolwentów CBA Blue MBA tuż przed ukończeniem studiów

W tym filmie poznaj kapitana Prashanta S. Widge i Peggy Hoeegh Grays, którzy właśnie kończą studia CBS Blue MBA. Dołącz do nich, gdy wspominają ostatnie dwa lata i podziel się swoimi relacjami z MBA.

Wyjaśnienie Blue MBA

W tym filmie dyrektor programu CBS Blue MBA Irene Rosberg oraz uczestnicy Adam Kobren i Monika Lemajic wyjaśniają, dlaczego Blue MBA doskonale nadaje się dla starszych kierowników wysyłek na całym świecie, którzy chcą uzyskać przewagę.

Pisemne referencje

„Uczestnicy Blue MBA mają idealną platformę do przyswojenia najlepszej międzynarodowej teorii strategicznej i praktycznego podejścia do trudnych rynków, na których wszyscy działamy.”

Anne H. Steffensen, Dyrektor Generalny, Duńskie Stowarzyszenie Armatorów

Akredytacje

CBS Executive MBA w żegludze i logistyce należy do wyłącznej grupy globalnych szkół biznesu, które posiadają potrójną akredytację (AMBA, EQUIS, AACSB), wyróżniając program spośród innych i gwarantując, że dyplom MBA CBS jest uznawany, szanowany i nagradzany na całym świecie .

Zapewnienie jakości

Aby zapewnić dożywotnią jakość i globalne uznanie twojego MBA, ważne jest, aby rozważyć akredytacje. CBS należy do jednego procent szkół biznesu na świecie, które posiadają poszukiwaną potrójną akredytację: AACSB, AMBA i EQUIS. Dzięki temu międzynarodowemu i szerokiemu uznaniu jakości szkoły oraz programu CBS Executive MBA w programie Wysyłka i Logistyka możesz być pewien, że otrzymują najlepszą edukację biznesową. Ponadto program jest akredytowany przez ACE i PIMS w Danii.

Wstęp

Wymagania

 • Licencjat z uznanej instytucji akademickiej lub równoważnej;
 • Graduate Management Admission Test (GMAT) lub podobna udokumentowana kwalifikacja;
 • Minimum pięć lat doświadczenia zawodowego w odpowiedniej dziedzinie;
 • Dwie osobiste rekomendacje.

Przed przyjęciem wnioskodawcy są przesłuchiwani i dokonuje się indywidualnej oceny przydatności wnioskodawcy na podstawie powyższych wymagań i wyniku rozmowy. W przypadku kandydatów odbywających rozmowy na odległość rozmowę można przeprowadzić telefonicznie.

Następne spożycie i termin

Kolejny nabór do programu Executive MBA w programie żeglugi i logistyki to wrzesień 2021 r. Wszystkie formularze wniosków wraz z odpowiednimi dokumentami, a także zapytania o dodatkowe informacje należy kierować do dyrektora programu Irene Rosberg na adres ir.mba@cbs.dk.

Potrzebne formularze

 • Formularz wniosku
 • Formularz rekomendacji
 • Formularz sponsorowania
 • Skontaktuj się z dyrektorem programu Irene Rosberg na ir.mba@cbs.dk, aby otrzymać formularze.

Rada Rekrutacyjna spotyka się co tydzień, a wnioski są rozpatrywane na bieżąco, dlatego zachęcamy do złożenia podania, jak tylko podejmiesz decyzję.

Opłaty

Finansowanie MBA w wysyłce i logistyce

Około 60% wszystkich uczestników Executive MBA Shipping and Logistics Program jest sponsorowanych przez ich pracodawców.

Szczegóły opłaty:

Czesne programu wynosi 320 000 DKK (w przybliżeniu 43 000 EUR) - płatne w czterech równych ratach w wysokości 80 000 DKK na początku każdego semestru.

 1. 80 000 DKK - wrzesień 2021 r. (25 000 DKK bezzwrotnej opłaty rejestracyjnej i 55 000 DKK na podstawie umowy po otrzymaniu listu potwierdzającego)
 2. 80 000 DKK - marzec 2022 r
 3. 80 000 DKK - wrzesień 2022 r
 4. 80 000 DKK - marzec 2023 r

Uczestnicy spoza UE muszą uiścić dodatkową opłatę za wstęp w wysokości około 15 000 DKK.

Opłata ta nie obejmuje kosztów kursu, podróży i zakwaterowania.

Duński Fundusz Morski

Duński Fundusz Morski wspiera inicjatywy służące rozwojowi duńskiego przemysłu morskiego, a jako uczestnik Executive MBA pracujący w branży możesz kwalifikować się do finansowania.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Copenhagen Business School (CBS) is a century-old institution and one of the largest business schools in Northern Europe with over 22,000 students in total. As one of just a handful of business school ... Czytaj więcej

Copenhagen Business School (CBS) is a century-old institution and one of the largest business schools in Northern Europe with over 22,000 students in total. As one of just a handful of business schools to be accredited by AMBA, EQUIS and AACSB, an MBA from Copenhagen Business School is a globally-respected qualification. Designed to offer a challenging combination of theory and practice, you will benefit from an unrivaled business focus that draws heavily from real-life scenarios. You will also develop a strategic understanding of the theories, concepts, and methods that drive managerial decision making in the 21st Century. Pokaż mniej
Frederiksberg , Londyn , Hamburg + 2 Więcej Mniej