Executive MBA - globalny

Informacje ogólne

Opis programu

Henley Executive MBA - Global In A Nutshell

 • Start: październik i marzec
 • Czas trwania: 21 miesięcy (z opcją przedłużenia o 9 miesięcy)
 • Warsztaty: 61 dni, głównie od czwartku do niedzieli
 • Lokalizacje warsztatów:
  • 32 dni warsztatowe w Monachium z regionalną grupą 15 doświadczonych menedżerów
  • 29 dni warsztatowych w Wielkiej Brytanii, Danii, Afryce Południowej i Chinach / Stanach Zjednoczonych z grupą 60 doświadczonych menedżerów w Europie
 • e-Zasoby: e-learningowe internetowe bazy danych
 • ECTS: 90
 • Język angielski
 • Wydział: UK International
 • Korepetytorzy: Profesorowie przedmiotowi Wsparcie osobistego korepetytora
 • Opłata: 46.500 €, Early Bird za oferty zaakceptowane na dwa miesiące przed rozpoczęciem programu: 39.000 € - zawsze bez kosztów podróży.

Bądź liderem, którym chcesz być

Henley Executive MBA - Global to intensywne i satysfakcjonujące doświadczenie. Jest to wyzwanie, stymulujące i istotne. W wielu przypadkach zmienia życie.

Trzyosobowy akredytowany przez AMBA, EQUIS i AACSB oraz jeden z najbardziej znanych MBA na świecie, Henley Executive MBA - Global został zaprojektowany, aby pomóc Ci osiągnąć najlepsze możliwe wyniki w biznesie i życiu. Korzyści można wyraźnie zmierzyć, oferując znaczny zwrot z inwestycji zarówno Tobie, jak i szerzej - Twojej firmie.

Henley Executive MBA - Global przeznaczony jest dla doświadczonych i ambitnych menedżerów, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje przywódcze i zarządcze. Program ma strukturę umożliwiającą kontynuowanie pracy w pełnym wymiarze godzin i studiowanie MBA w niepełnym wymiarze godzin, łącząc naukę z bieżącymi globalnymi i istotnymi zagadnieniami organizacyjnymi. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli nie możesz poświęcić dużo czasu na naukę i chcesz większej elastyczności w zakresie tego, jak, kiedy i gdzie uzyskasz dyplom MBA. Przez 21 miesięcy trwania programu będziesz uczyć się i dzielić doświadczeniami z podobnie myślącymi profesjonalistami z różnych środowisk menedżerskich, branż biznesowych i lokalizacji międzynarodowych.

Weź udział w Henley Executive MBA - Global, aby wzbogacić doświadczenie, które połączy Cię z globalnym biznesem i światową siecią. Przekonasz się, że jest to jedna z najbardziej wartościowych inwestycji w siebie, którą możesz dokonać.

Przegląd programu - modułowy, międzynarodowy

Henley Executive MBA - Global to program studiów magisterskich w niepełnym wymiarze godzin realizowany poprzez indywidualne i grupowe studia, bezpośrednie warsztaty i zasoby e-learningowe 24/7.

Program składa się z trzech kluczowych etapów (90 punktów ECTS) z opcjonalną strukturą nagród po pomyślnym ukończeniu każdego etapu:

Etap 1: Fundamentalne podstawy biznesowe (certyfikat)

Dowiesz się o podstawowych biznesowych aspektach zarządzania organizacją, takich jak zarządzanie ludźmi, operacjami i finansami. Ten etap polega na wypracowaniu silnego fundamentu dla szeregu funkcji biznesowych.

Etap 2: Strategia

Na tym etapie zdobędziesz większą wiedzę na temat zarządzania interesariuszami i kontekstu wokół wyborów biznesowych potrzebnych do stworzenia solidnej strategii.

Etap 3: Przeniesienie przywództwa na wyższy poziom (stopień magistra)

Zbadasz złożoność zmian w organizacjach oraz sposób wywierania wpływu i prowadzenia firmy za ich pośrednictwem.

Program kładzie nacisk na ogólne koncepcje przywództwa, dlatego moduł rozwoju osobistego przepływa przez wszystkie etapy Henley Executive MBA - Global, umożliwiając zintegrowany proces rozwoju osobistego.

Warsztaty są prowadzone przez naszych światowej klasy wykładowców z Wielkiej Brytanii i International Fellow Network. Podczas studiów napiszesz dziewięć indywidualnych zadań, mających na celu zwiększenie długoterminowej skuteczności. Zadania zapewniają otwierające oczy możliwości zintegrowania teorii z praktyką i mogą być stosowane natychmiast, przy maksymalnym wpływie na miejsce pracy.

Henley Executive MBA - Global jest zorganizowany wokół modułów studiów, które zapewniają kompleksowe i szeroko zakrojone ramy dla twoich studiów:

Scena pierwsza
 • Fundamentalne podstawy biznesowe
 • Przywództwo
 • Zarządzanie procesami
 • Zarządzanie zasobami finansowymi - pobyt
 • w biznesie Zarządzanie ludźmi - wspieranie kreatywności
Etap drugi
 • Strategia
 • Strategia - odkrywanie dźwigni
 • Biznes międzynarodowy - Przeprowadzka Study Trip China lub Stany Zjednoczone
 • Marketing strategiczny - Dostęp do rynków
 • Reputacja firmy
 • Study Trip South Africa - Leading with Humanity
Etap trzeci
 • Wznoszenie przywództwa na wyższy poziom
 • Przywództwo
 • Wyzwanie badań zarządzania - integracja z naciskiem
 • Moduł do wyboru

Ponadto istnieje szereg modułów do wyboru, które pozwalają ci się specjalizować, projekt biznesowy lub w firmie, a także dwie międzynarodowe wizyty studyjne

Henley Executive MBA - Global rozpoczyna się dwa razy w roku, w marcu i październiku, i ma trwać 21 miesięcy z możliwością przedłużenia o 9 miesięcy.

Doświadczenie edukacyjne - testowanie teorii w praktyce

Program łączy teoretyczną i rzeczywistą wiedzę naszych naukowców. Zapewnia praktyczne nauczanie stosowane w celu ożywienia biznesu, zapewniając rygorystyczne i zaokrąglone doświadczenie edukacyjne.

Rozumiemy, że w swojej karierze być może „już tam byłeś, zrobiłeś to”. Potwierdza to nasze przekonanie, że najbardziej znaczące spostrzeżenia pochodzą z uczenia się poprzez działanie. Nasze zajęcia organizujemy wokół rzeczywistych dylematów i wyborów biznesowych.

Ci, którzy pracują podczas studiów dla Henley Executive MBA - Global, mogą zwrócić znaczną wartość swoim pracodawcom. Wiedzę i umiejętności, które rozwijasz dzięki naszemu bardzo praktycznemu programowi, możesz natychmiast zastosować w miejscu pracy. Oceniane zadania mogą opierać się na bieżących problemach, tworząc cenny wkład w twoją organizację.

Henley Executive MBA - Global zapewnia namacalne, znaczące i trwałe umiejętności, wiedzę i kontakty.

Współpraca

Henley szczyci się swoją reputacją bycia integrującym, przyjaznym i wspierającym. Henley kładzie nacisk na współpracę, a nie na konkurencję. Henley Executive MBA - Global jest wysoce partycypacyjny i interaktywny - cenimy zarówno wkład indywidualny, jak i naukę zespołową. Członkowie programu pochodzą z różnych sektorów, o różnych umiejętnościach i orientacjach kulturowych, co nieuchronnie stwarza wyzwania dla zespołów po drodze.

Coaching

Szkolimy Cię w zakresie pracy zespołowej, procesów zarządzania, wpływania na umiejętności, zarządzania projektami, ułatwiania i rozwiązywania konfliktów - wszystkich niezbędnych umiejętności, abyś mógł wrócić do swojego miejsca pracy.

Rozwój osobisty

W Henley zdajemy sobie sprawę, że jednym z twoich kluczowych celów jest rozwój jako jednostka. Pracujemy z Twoimi mocnymi stronami, aby rozwijać i doskonalić umiejętności zarządzania oraz przygotować się na wyzwania związane z wyższym kierownictwem. Rozwój osobisty postrzegamy jako podstawę naszego programu, a nie moduł, który należy badać osobno.

Korepetytorzy

Podczas studiów będziesz trenowany i wspierany przez naszych osobistych opiekunów. Ściśle współpracują z Tobą, aby wspierać Cię w każdym aspekcie uczenia się i rozwoju osobistego i pomagają ci przejść przez program.

Twoja globalna sieć wsparcia - w ramach programu i poza nim

W Henley Executive MBA - Global jesteś częścią trzech sieci do dzielenia się, uczenia się i rozwijania w programie: regionalnej „sieci domowej”, „sieci europejskiej” i unikalnej globalnej sieci absolwentów Henley.

Współpraca między branżami, środowiskami funkcjonalnymi i specjalizacjami jest kluczowym aspektem nauki w Henley Executive MBA - Global. Aby wspierać tę wymianę, współpracujesz na trzech poziomach:

Twoja „regionalna sieć domowa”

Każdy uczeń wybiera kampus domowy z kampusów Henley w Monachium, Kopenhadze, Helsinkach i Henley w Wielkiej Brytanii. W tym kampusie macierzystym studiują mniej więcej program (32 dni). W Monachium warsztaty są zwykle dostarczane od czwartku do niedzieli w kampusie Henley Niemcy przy Maximilianstraße 40 w centrum Monachium. Podczas tych warsztatów około 15 uczniów zbiera się na intensywne warsztaty. Te celowo małe rozmiary klas zapewniają indywidualne podejście i wysoce interaktywne sesje. Obecnie programy z siedzibą w Monachium skupiają specjalistów z 15 krajów.

Twoja „sieć europejska”

Uzupełnieniem regionalnych warsztatów są warsztaty, podczas których studenci z Monachium spotykają się z rówieśnikami z Kopenhagi, Finlandii i Wielkiej Brytanii podczas wspólnych warsztatów z 60 studentami. Odbywają się one w Wielkiej Brytanii (4 7 dni), Kopenhadze (4 dni), Południowej Afryce (7 dni) i Chinach / Stanach Zjednoczonych (7 dni) i umożliwiają bogate i intensywne doświadczenia międzynarodowe i międzykulturowe.

Twoja sieć absolwentów

Od pierwszego dnia programu nasi uczniowie dołączają do sieci absolwentów Henleya, która liczy ponad 76 000 absolwentów na całym świecie. Mają dostęp do wiedzy, doświadczenia i dobrej zabawy ludzi zarówno do pracy, jak i wypoczynku. Łączność między ałunami jest zapewniona przez internetową społeczność Henley Henley Live.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Henley Business School Germany supports people in shaping the 21st century with others. The 21st century offers a wide array of opportunities and many people observe them with a mixture of enthusiasm ... Czytaj więcej

Henley Business School Germany supports people in shaping the 21st century with others. The 21st century offers a wide array of opportunities and many people observe them with a mixture of enthusiasm and scepticism. Do they ask themselves? What shall I do? Which opportunities do I seize? Which not? And what’s the basis for my decision? Many people can’t answer these questions. They did not learn this at school or university. We at Henley support these people in answering these questions in several ways. Pokaż mniej