EMBA

Informacje ogólne

Opis programu

Hitotsubashi ICS oferuje uczestnikom możliwość zarobienia Executive MBA ( "EMBA") Kwalifikacje poprzez program jednego roku. Zgodnie z jej programu MBA wieloletniej, EMBA będą prowadzone w całości w języku angielskim z misją integracji "Best of Both Worlds". Wyjątkowo, program ICS EMBA zbada sił obu japońskich i zachodnich praktyk zarządzania i dążyć do zintegrowania te atuty w celu wykorzystania ich do sprostania wyzwaniom zmieniającego się otoczenia biznesowego. Program koncentruje się na prawdziwym światowym zastosowaniu teorii zarządzania i jako taki będzie obejmować uczestników podróżujących do trzech lokalizacjach poza Japonią, aby dowiedzieć się z pierwszej ręki na temat aktualnych kwestii, takich jak prowadzenia działalności gospodarczej w gospodarkach wschodzących, zakłócenia technologicznego i innowacji.

Program przeznaczony jest do elitarnych uczestników w ich 30's-40-tych, którzy szukają programu w niepełnym wymiarze godzin, które będą rozwijać swoje umiejętności w zakresie zarządzania przy minimalnym czasie z dala od ich organizacji. Kurs zostanie dostarczona za pośrednictwem kombinacji klas mieszkalnych i wirtualnych. Ze względu na fakt, że uczestnicy będą zobowiązani do uczęszczania na zajęcia mieszkalnych przez co najmniej sześć tygodni, w trakcie programu jednego roku (nie licząc weekendów) i podróżować za granicę, wsparcie ze strony organizacji sponsorującej ma kluczowe znaczenie dla sukcesu każdego uczestnika. Z kolei organizacje sponsorujące korzyści poprzez zapewnienie ich talent szkolenia krytycznej, aby pomóc ich rozwoju, jak również zaokrąglone przyszłe kadry kierowniczej, przy jednoczesnej minimalizacji zakłóceń w ich działalności.

Kursy podstawowe

Kursy podstawowe zawarte w programie zostały zaprojektowane tak, aby scementować wiedzę uczestników podstawowych teorii zarządzania, z myślą o budowaniu dobrze zaokrąglone zestaw fundamentalnej wiedzy, w którym uczestnicy mogą ubiegać podczas Mastery montażowym. Te Kursy podstawowe składają się z dziesięciu klas, które będzie ułatwione przez różnych członków ICS wydziału. Każda klasa będzie koncentrować się na fundamentalnych teorii, jak również różnych kwestii bieżącego zarządzania związanych z tym tematem. Informacje będą dostarczane poprzez połączenie wykładów i sesji interaktywnych między uczestników i prelegentów z menedżerów dużych firm, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i poglądy. uczestnictwo w zajęciach jest bardzo zachęcać, dzięki czemu uczestnicy mogą dzielić się i uczyć się od siebie nawzajem know-how.

 • Zespoły Budowa najwyższego kierownictwa na rzecz wzrostu
 • Tworzenie wiedzy dla przyszłych
 • Finansowanie wzrostu i zrównoważonego rozwoju
 • Getting Things Done
 • Wiodąca całej różnorodności i Kultury
 • Leading Innovation
 • Podejmowania decyzji, do wspólnej wartości
 • Pomiar wydajności i dostarczania
 • Zajmując Różnicowanie
 • Zdając sobie sprawę z wartości klienta

Rekrutacja

Uczestnicy EMBA będzie typowo w swoich 30-tych do 40-tych i uznawane przez ich organizacje jako posiadające potencjał do przyłączenia wyższego szczebla w ciągu 10 lat. Ponieważ wszystkie wykłady i zajęcia odbywać się będą w języku angielskim, uczestnicy muszą być biegły w języku angielskim na poziomie biznesowym.

Jedną z głównych zalet programu EMBA jest sieć, że uczestnicy rozwijają obrębie każdej grupie i jako takie, ICS będzie dokładnie określić mieszankę uczestników. Każda kohorta będzie odzwierciedlać różnorodność widziana w rzeczywistym środowisku biznesowym - osoby z różnych środowisk branżowych, różnych narodowości i płci. Każda kohorta składać się będzie z około 15 uczestników - rozmiaru, który został zaprojektowany, aby zapewnić równowagę między różnorodnością poglądów i doświadczeń przy zachowaniu kameralną atmosferę, aby ułatwić intensywną naukę.

Kwalifikacje ubiegać się:

 • Co najmniej 16 lat edukacji (dla konkretnych warunków i wyjątków, należy zapoznać się z pakietem aplikacji, w grupie "kwalifikacje kandydatów")
 • Studia licencjackie i wykazał kompetencje akademickie
 • Pełny etat Doświadczenie po ukończeniu uniwersytetu pracy 10-15 lat więcej (stan na wrzesień 2017)

Kryteria przyjęć:

 • Obecnie w średnim manager lub wyższej z następujących doświadczeń i kompetencji:
 • Zarządzane przez co najmniej pięć bezpośrednie raporty na bieżąco
 • Oczekuje się przyłączyć wyższego szczebla (Dyrektor lub stanowisko poziom wykonawczy) w ciągu dziesięciu lat
 • Formułowane i realizowane plany biznesowe w dziale lub sub-dział poziomie, zgodnie ze strategiami i politykami spółki
 • Zaangażowane w ustalanie celów i podejmowania decyzji w dziale lub sub-dział poziomie
 • Rekord toru pokazano na krytycznej analizie wszystkich sposobów sprawozdań finansowych i biznesowych, ze sprawdzoną wysokim poziomem płynności finansowej
 • Silne znajomość języka angielskiego, jak wynika TOEIC, TOEFL lub IELTS wynik (TOEIC, TOEFL iBT 880 100, IELTS akademickiego 7,0 lub równoważny). Wnioskodawcy, których językiem ojczystym jest angielski lub które ukończył z tytułem licencjata (lub wyższa) z programu, który był prowadzony w całości w języku angielskim, są zwolnione z tego wymogu.
Ostatnia aktualizacja Luty 2017

Informacje o uczelni

Hitotsubashi ICS seeks to develop global leaders who are experts on Japan, immersed in Asia and able to make significant impacts on the world. Our School, a center of excellence for the creation, man ... Czytaj więcej

Hitotsubashi ICS seeks to develop global leaders who are experts on Japan, immersed in Asia and able to make significant impacts on the world. Our School, a center of excellence for the creation, management, and dissemination of knowledge, acts as an international Pokaż mniej