Popularne kategorie

EMBA - Executive MBA

EMBA (Executive MBA) to studia podyplomowe w biznesie, który jest przeznaczony dla profesjonalistów, posiadający duże doświadczenie zawodowe. Programów EMBA dostarczenie studentom wiedzy i umiejętności do ich dalszej kariery zawodowej, często Executive Leadership i stanowisk kierowniczych. Większość programów EMBA można ukończyć w mniej niż 2 lata i są tak zaprojektowane, studenci mogą zdobywać stopień przy jednoczesnym kontynuowaniu pracy. Jest to ważna część programów EMBA jako studenci mogą przynieść ich w miejscu pracy wiedzy w środowisku nauczania.
Studenci zarabiają na EMBA pochodzić z sektora prywatnego, non-profit, jak i rządu, i od wielu gałęziach przemysłu.Wiele uniwersytetów oferuje programy EMBA również tego stopnia poprzez kształcenie na odległość. Zajęć na stopień EMBA będzie obejmować podstawy biznesowe, takie jak finanse, marketing, księgowość, i może zawierać nacisk na przywództwo i zarządzanie w różnych sektorach biznesu.

Wiele różnych programów EMBA mogą być przytłaczające - don 't niech Cię zatrzymać! Rozpocznij wyszukiwanie patrząc na najbardziej popularnych programów EMBA poniżej.

Nowo dodane EMBA

University of South Florida

Executive MBA

Październik 20, 2018
Program USF Executive MBA to intensywny program o szybkim tempie, który minimalizuje czas poza miejscem pracy. Studenci rozpoczynają program w sierpniu i przechodzą przez program jako kohorta, wypełniając wymagania stopnia w zaledwie 21 miesięcy.

Galicia Business School

EMBA

Wrzesień 8, 2018
Czy jesteś utalentowanym profesjonalistą? Czy już podejmujesz zadania kierownicze? Postępuj jako menedżer i rozwijaj zdolności przywódcze.

International Institute of Business, Business School (IIB)

Executive MBA

Sierpień 6, 2018
Misją programu Executive MBA jest promowanie zrównoważonego rozwoju rozwijających się firm poprzez systematyczne podejście do zarządzania firmą, oparte na koncepcji wzrostu wartości firmy.

Uniwersytety w Polska

Zmień lokalizację

Co to jest EMBA?

Executive MBA (EMBA) to rodzaj studiów magisterskich z biznesu. Zaprojektowane są specjalnie z myślą o pracownikach średniego i wyższego szczebla i dają studentom dostęp do najważniejszych informacji i narzędzi, które mogą pomóc im w rozwoju kariery zawodowej. Od inżynierii po przedsiębiorczość studenci z wszystkich dziedzin studiują na programach EMBA, a każdy wnosi do klasy unikalne doświadczenia ze swojego miejsca pracy. Większość tych studentów nadal pracuje w pełnym wymiarze godzin podczas studiowania EMBA, a wielu otrzymuje wsparcie w opłacaniu czesnego od swoich pracodawców. Zajęcia EMBA wzmacniają silne podstawy biznesowe z finansów, marketingu i rachunkowości, ze szczególnym naciskiem na szkolenie liderów - w takich dziedzinach jak globalizacja i myślenie strategiczne - we wszystkich sektorach. Jako, że wielu absolwentów EMBA obejmuje po studiach stanowiska kierownicze, takie szkolenie jest bardzo ważne. W skrócie, EMBA oferuje menedżerom średniego szczebla szansę na zwiększenie ich rozwoju zawodowego przy jednoczesnym zachowaniu ich zobowiązań w miejscu pracy.


Jak EMBA różnią się od tradycyjnych MBA?

EMBA są podobne do MBA na wiele sposobów, ale różnią się tym, że są skierowane do specjalistów w trakcie ich kariery, którzy zamierzają jednocześnie pracować i studiować. Poza tym, jako że większość studentów EMBA posiada duże doświadczenie zawodowe, EMBA zazwyczaj koncentrują swoje programy nauczania na rozwijaniu umiejętności zarządzania, które mają pomóc absolwentom wspiąć się po korporacyjnej drabinie do ról przywódczych. I podczas gdy studenci MBA często rozpoczynają studia od razu po ukończeniu licencjata, EMBA skierowany jest do menedżerów z co najmniej pięcioletnim doświadczeniem zawodowym. Ponieważ EMBA skierowane są do pracujących studentów, harmonogram oferuje bardziej elastyczne godziny, a zajęcia są zwykle oferowane wieczorami lub w weekendy. Dodatkowo, na przeciętnym programie EMBA, studenci zdobywają swój dyplom w ciągu zaledwie dwóch lat lub krócej. I choć opłaty za czesne na EMBA mogą być wyższe niż na tradycyjnych programach MBA, mają one znaczny przywilej: większość pracodawców jest skłonna sponsorować w całości lub częściowo koszty EMBA, pod warunkiem, że uznają że studia przyniosą im korzyści.

 

Jakie są rodzaje programów EMBA i gdzie można studiować?

Od czasu gdy program EMBA zadebiutował 70 lat temu na Uniwersytecie Chicago Booth School of Business, dziedzina ta przeżywa gwałtowny wzrost. Obecnie prawie 300 uczelni w ponad 45 krajach na całym świecie oferuje ponad 400 różnych programów dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Programy EMBA znajdują się od Australii po Hongkong i spełnią wymagania każdego studenta - niezależnie czy interesują Cię finanse, globalizacja, rozwój przywództwa lub jeden z wielu innych programów. Rozważając swoje własne cele i dokładnie sprawdzając różne programy oferowane, studenci mogą znaleźć program, który jest najlepiej dopasowany do ich potrzeb, celów oraz ich harmonogramu.

 

Jakie są korzyści z programu EMBA?

Ponieważ stopień EMBA skierowany jest w szczególności do menedżerów średniego szczebla, studenci otrzymują dokładne umiejętności i szkolenie niezbędne do rozwoju na konkretnym etapie ich kariery, a nie jak na tradycyjnym programie MBA, który zazwyczaj zaspokaja potrzeby świeżych absolwentów. Według studentów i absolwentów programów EMBA, największą korzyścią z programu EMBA jest wiele nieoczekiwanych możliwości nawiązywania współpracy, które powstają w trakcie i po zakończeniu studiów. Każdy ze studentów EMBA wnosi unikalną wiedzę do środowiska nauczania i jako integralna część programu są oni zachęcani do dzielenia się wiedzą i uczenia się od siebie. W tym celu wiele programów EMBA promuje szerokie interakcje między studentami i prace zbiorowe, a także cenne współdziałanie z wykładowcami. Efektem jest nie tylko dynamiczne doświadczenie lekcyjne, ale także znajomości zawodowe i osobiste absolwentów programu, które trwają całe życie.

 

Ile kosztują EMBA?

W zależności od szkoły, koszty EMBA mogą się znacznie różnić: od 25.000 do 170.000 dolarów amerykańskich. Przyszli studenci nie powinni być jednak odstraszeni ceną. Choć czesne na pierwszy rzut oka może wydawać się wyższe niż tradycyjne MBA, jest wiele opcji wsparcia - od stypendiów i innego rodzaju pomocy finansowej do możliwości pokrycia części lub całości opłat przez pracodawcę.

 

Wybór programu EMBA

Ze względu na koszty EMBA i zaangażowanie, które jest wymagane na studiach, przy równoczesnej pracy i innych zobowiązaniach życiowych, decyzja o rozpoczęciu EMBA jest bardzo ważna. Przyszli studenci powinni szukać akredytowanych programów oferujących szerokie i głębokie akademickie możliwości. Oczywiście bliska odległość od miejsca zamieszkania i pracy jest ważna dla tych, którzy planują utrzymać swoją pracę, ale istnieje też wiele programów EMBA online, które mogą pomóc ambitnym studentom, nie mogącym fizycznie uczestniczyć w zajęciach. Dzięki poczcie elektronicznej, konferencjom komputerowym, podcastom i Internetowym tablicom ogłoszeń studenci EMBA mogą otrzymać edukację wysokiej jakości, która zdobywana jest na odległość w relacji do napiętego grafiku studenta.


Dlaczego warto wybrać EMBA?

Decyzja o studiach EMBA jest inwestycją w przyszłość zawodową każdego pracownika. Taką decyzją, która według wyników badań Graduate Management Admission Council się opłaca. GMAC ogłosiła niedawno, że studenci EMBA konsekwentnie odnotowali wysoki poziom zadowolenia ze swoich programów, a także z ich przyszłego poziomu wynagrodzeń. EMBA daje wiedzę i pewność potrzebną, aby przejść na następny poziom zawodowy i uczy krytycznego myślenia i strategicznych umiejętności podejmowania decyzji, które niewątpliwie będą prowadzić Twoją karierę.