Read the Official Description

Dwudniowe studenci MBA wypełniają rygorystyczny program nauczania podstawowego, który stanowi tło zaawansowanej, specjalistycznej pracy w dziedzinie nauk ścisłych i zawodowych.

2-letnie klasy podstawowe składają się z dziewięciu kursów w podstawowych obszarach:

  • Rachunkowość dla podejmowania decyzji
  • Metody matematyczne dla decyzji zarządczych
  • Metody statystyczne dla decyzji zarządczych
  • Strategia biznesowa
  • Strategie wiodących i zarządzających organizacjami
  • Finanse I
  • Analiza mikroekonomiczna
  • Marketing Management
  • Operations Management
  • Dokonywanie wartości i podejmowanie decyzji kryzysowych

Studenci wypełniają co najmniej 24,5 jednostek w ciągu sześciu kwartałów, w których są zapisani.


Program

Program nauczania Kellogga ma na celu uziemienie studentów w podstawach zarządzania, a jednocześnie zapewnia elastyczność dostosowania programu do indywidualnych zainteresowań i ambicji zawodowych. W efekcie absolwenci szkół Kellogg są dobrze przygotowani do skutecznego działania na całym obszarze organizacji, najpierw pełniąc rolę menedżerów funkcji i kontynuując karierę jako kierownictwo najwyższego szczebla i liderów.

Podstawowy program nauczania

Wszyscy studenci MBA otrzymują solidne podstawy w koncepcji i umiejętnościach zarządzania. Rygorystyczny podstawowy program nauczania stanowi tło zaawansowanej i specjalistycznej pracy w dziedzinie nauk ścisłych lub zawodowych. Podstawowy program programu dwuletniego obejmuje 9,5 kursów w podstawowych obszarach, w tym rachunkowość, zarządzanie i organizacje, marketing, finanse, ekonomia menedżerska, decyzje naukowe, operacje i zarządzanie oraz strategia.

Majora i przedmioty obieralne

Kellogg jest przeznaczony do zapewnienia uczniom programu dostosowanego do ich ambicji i zainteresowań. Oprócz dziewięciu wymaganych kursów podstawowych, program nauczania jest elastyczny i szeroki. Każdy student rozwija indywidualny kierunek studiów.

Kellogg jest podzielony na sześć działów akademickich. W ramach tego departamentu są dziesięć specjalistycznych programów zawodowych.

Uznając, że uczniowie uczęszczają na inwestycje i osobiste zaangażowanie, Kellogg zorganizował swój program, aby umożliwić naszym studentom rozwój indywidualnego kierunku nauki. Począwszy od drugiego kwartału pierwszego roku, studenci wybierają spośród wielu nieustannie rozwijających się zajęć obieralnych.

Studenci mają swobodę wyboru swoich kursów i zazwyczaj koncentrują się na dwóch lub trzech obszarach, często w kombinacji dziedzin akademickich, programów zawodowych i interdyscyplinarnych. Na przykład student zainteresowany rozpoczęciem własnej działalności może zajmować się Zarządzaniem i strategią, finansami i przedsiębiorczością. Student szukający zaufania do ochrony zabytków mógłby skoncentrować się na Marketingu, Przedsiębiorczości Społecznej i Nieruchomości.


Program taught in:
Język angielski

See 6 more programs offered by Kellogg School of Management at Northwestern University »

Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Wrześ. 2019
Duration
2 lat
W pełnym wymiarze godzin
By locations
By date
Data początkowa
Wrześ. 2019
Application deadline
Data początkowa
Wrześ. 2019
Application deadline

Wrześ. 2019