Eksperci zgadzają się, że przemysł lotniczy od kilku lat odnotowuje imponujący wzrost na całym świecie, przy znacznym udziale segmentu lotnictwa cywilnego. Jednocześnie struktura całej branży (linie lotnicze, produkcja, MRO, lotniska, przestrzeń kosmiczna itp.) Uległa głębokim zmianom ("otwarte przestrzenie", nowi gracze, nowe modele biznesowe, nowe technologie, nowe segmenty i rynki, loty dziewicze z kilku nowych programów), z których wszystkie znacznie zwiększają krajowy i międzynarodowy ruch pasażerski. Nowi gracze pojawiają się na scenie i wstrząsają rynkiem (GAFAM, BATHX).

Ten ogólny wzrost w branży napędzany jest przez wykwalifikowaną siłę roboczą i sprzyjające środowisko biznesowe (inwestycje, innowacje itp.). Pomimo ogromu możliwości dla graczy z branży lotniczej, większość firm z branży lotniczej stoi już w obliczu problemów zarządzania talentami. Podczas gdy wysoko wykwalifikowani technicy pracują już w branży, brakuje wykwalifikowanych i doświadczonych menedżerów lotnictwa z silnymi umiejętnościami przywódczymi i zdolnością do pracy zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami.

Technologia radykalnie przekształca firmy i organizacje (roboty, rzeczywistość rozszerzona, produkcja dodatków, zarządzanie w czasie rzeczywistym, IoT, Big Data

Program ten ma na celu ogólne zrozumienie głównych trendów kształtujących rynek lotniczy. Przemysł lotniczy przeżywa pełny wpływ czasów VUCA (niestabilny, niepewny, złożony, niejednoznaczny). Przyszli liderzy wymagają znacznie więcej niż wiedzy biznesowej.

Co to jest TBS Aerospace MBA?

Aerospace MBA zapewnia światowej klasy edukację skutecznie i wygodnie dla doświadczonych menedżerów, którzy chcą rozwijać swoje międzynarodowe kompetencje w zakresie zarządzania i przywództwa w przemyśle lotniczym. Dzięki udokumentowanemu sukcesowi z prawie dwudziestoletnim doświadczeniem w opracowywaniu wysokowydajnych liderów, Aerospace MBA jest jedynym ogólnoświatowym i międzynarodowym programem wykonawczym na świecie poświęconym zarządzaniu lotnictwem i przestrzenią kosmiczną dla biznesu oraz jedynym wyspecjalizowanym MBA w aeronautyce akredytowanym przez AMBA.

Program jest doświadczeniem transformującym się, stworzonym dla profesjonalistów pracujących w średnim wieku (średnio 12 lat doświadczenia zawodowego), często obejmując stanowiska kierownicze i / lub odpowiedzialność.

Większość delegatów kontynuuje pracę podczas studiów (opcja Hub) lub przestaje pracować tymczasowo, aby doświadczyć pełnego zanurzenia w ekosystemie Toulouse (opcja Long Haul). Oboje są częścią tej samej kohorty i uczą się razem przez cały czas trwania programu. Wymagana jest osobista frekwencja w przypadku bezpośrednich i bogatych osobistych interakcji.

Podczas gdy niektóre technologie nauczania na odległość mogą być wykorzystywane, Aerospace MBA koncentruje się na zajęciach w klasie i poza nią dla pełnego doświadczenia edukacyjnego. Skupia kadry kierowniczej wyższego szczebla z różnych środowisk z całego świata, aby doświadczać trudnego środowiska zarządzania. Delegaci biorą czynny udział w dyskusjach, przenosząc swoje doświadczenia do klasy, aby wzbogacić naukę kohorty jako całości.

Program rozciąga się na 18 miesięcy, pozwalając na przerwę między poszczególnymi terminami. Został zaprojektowany, aby zapewnić Ci elastyczność, której potrzebujesz, aby dokonać wyboru i zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

 • Silne wsparcie ze strony zespołu Aerospace MBA, wydziałów, wydziałów TBS i absolwentów, dzięki czemu delegaci mogą skupić się na nauce.
 • Solidny program koncentrujący się na rozwoju przywództwa i myśleniu strategicznym
 • Wspólne środowisko do nauki
 • Elastyczność wyboru opcji planowania, która pasuje do Twoich potrzeb
 • Silna sieć absolwentów w Tuluzie i za granicą
 • Pojedynczy program obejmujący cały łańcuch wartości (zarządzanie w produkcji statków powietrznych, lotniska, transport lotniczy, lotnictwo, przestrzeń kosmiczna)
 • Szansa na zdobycie doświadczenia Aerospace MBA w tempie, które Ci odpowiada
 • Wybór między pełnym doświadczeniem (opcja Long Haul) lub głębokie kopanie podczas przerw w pracy pomiędzy modułami (opcja Hub)
 • Od początku program Aerospace MBA został na stałe ponownie akredytowany, dzięki czemu nasi uczestnicy i absolwenci mogą korzystać ze specjalnych usług AMBA.

Dlaczego Aerospace MBA, a nie ogólny? Dwa stopnie w jednym!

To kluczowe pytanie. Aerospace MBA szkoli i przygotowuje menedżerów do środowiska biznesowego w branży lotniczej.

Jednak ma wszystkie kluczowe elementy regularnego MBA ogólnego zaopatrzenia zapewnia dokładnie takie same zasady, jak w każdej najwyższej jakości Executive MBA. Podczas gdy studia przypadku, materiały, przykłady i projekty są stosowane w szeroko pojętym sektorze lotniczym, do programu zostają wprowadzone tematy i treści z powiązanych branż (Big Data, sztuczna inteligencja, gospodarka o obiegu zamkniętym, gospodarka cyfrowa, start-upy, myślenie projektowe, nowe mobilność i transport ...)

Jeśli chcesz robić interesy z graczami z branży lotniczej lub chcesz pójść dalej w przemyśle lotniczym, z pewnością musisz się do tego dostosować. To właśnie specjalizuje się w MBA, zapewniając wszystkie kluczowe koncepcje, narzędzia i najnowsze narzędzia do zarządzania, jednocześnie poprawiając strategiczny sposób myślenia i zachowania w przestrzeni powietrznej. Poszerz swoją perspektywę: bądź wyspecjalizowany, a ogólny, i uzyskaj dwa stopnie w jednym.

Nasze cele

Nie tylko będziesz w samym sercu największego europejskiego regionu lotniczego, ale także będziesz otrzymywać wykłady od międzynarodowych ekspertów, korzystać z doświadczeń za granicą i brać udział w projektach międzykulturowych dzięki dziesiątkom narodowości, które odwiedzają każdego roku.

Ponieważ program jest również dostarczany w Indiach we współpracy z Indyjskim Instytutem Zarządzania w Bangalore (najwyższe miejsce w Financial Times), będziesz miał niepowtarzalną okazję zapoznać się z tym dynamicznie rozwijającym się rynkiem.

Łącząc się z absolwentami, będziesz połączony z kierownictwem znajdującym się w ponad 80 krajach na całym świecie!

Twoje wyniki

Jaką wartość dodaną otrzymujesz?

Program mający na celu zwiększenie Twojej kariery: zbuduj wzbogacone CV dzięki misjom korporacyjnym (staże / regularne prace) i specjalistycznym trasom. Stwórz własny, dostosowany do potrzeb MBA, wybierając najbardziej odpowiednie tempo i specjalistyczne ścieżki (sekwencje 5, 6 lub 7), stale dostosowując swój program nauczania i rozwijając swój zestaw umiejętności poprzez pracę nad tematami, które wzmacniają twoją wiedzę i doświadczenie w określonych dziedzinach. Wyróżnij się na rynku!

Sekwencja

Dzięki elastycznemu czasowi działania (Long Haul lub Hub), program jest doskonale zaprojektowany, aby dać czas na poznanie podstaw zarządzania, a jednocześnie będzie wdrażany i testowany

Opracowanie wysokowydajnych liderów w branży lotniczej:

 • Wzmocnienie przywództwa
 • Przyspieszanie talentu
 • Osadzanie zmian kulturowych
 • Rozwijanie możliwości pracy
 • Rozszerzanie sieci
 • Budowanie świadomości handlowej

Pozostaw swoją strefę komfortu w zorganizowanym otoczeniu

Jako student podyplomowy, lepiej znany jako delegat, poznasz zarządzanie lotnictwem w działaniu na poziomie międzynarodowym.

Gotowy na zmiany? Gotowy do uprawy? Będziesz szkolony, stymulowany i rzucany wyzwania podczas całego programu, aby przejść transformacyjny proces, aby stać się odpowiedzialnym liderem. To będzie doświadczenie zmieniające życie.

Będziesz należeć do globalnej sieci, będącej w stanie poprowadzić i wprowadzić zmiany potrzebne, aby Twoja firma mogła poradzić sobie z bieżącymi i przyszłymi wyzwaniami branży lotniczej, lotniczej i kosmicznej. Mobilność się zmienia i musisz być gotowy.

Perspektywy rozwoju kariery

Środowisko pracy

 • Wybitni profesorowie zaangażowani w przedmioty związane z lotnictwem
 • Zaangażuj się w międzynarodowy wydział
 • Silne wykształcenie zawodowe wydziału ułatwia krytyczne myślenie
 • Peer learning to kamień węgielny programu: zostaniesz osadzony w zgranej społeczności z bogatym doświadczeniem w pracy. Pełne zanurzenie, brak nauki na odległość! Nauczanie praktyczne.
 • Prawdziwie międzynarodowe środowisko: średnio 15 narodowości na kohortę
 • Zespół profesjonalistów w pełni zaangażowanych w program, którzy pozostają w bliskim kontakcie z uczestnikami
 • Międzynarodowe serwisy studenckie, które wspierają Twoje życie i jeszcze bardziej zwiększają Twoje doświadczenie

Rozwój przywództwa

Ten program ma na celu:

 • Zapewnij znajomość teorii akademickich i wykładów na temat przywództwa
 • Oferuj idealne otoczenie, aby "uczyć się przez działanie" i rozwijaj zaufanie, aby prowadzić z integralnością, odpornością i współczuciem
 • Działania związane z rozwojem przywództwa uczą, jak być liderem etycznym, jak współpracować, aby osiągnąć wspólny cel, jak inspirować innych i prowadzić nawet w trudnych warunkach.
 • Q
 • Praktyczne działania przywódcze

Rekrutacja

Kilka faktów: Średnio uczestnicy studiów MBA wynoszą około 26-28 w Stanach Zjednoczonych, a ponad 30 w Europie z minimum 3 do 5 lat doświadczenia zawodowego. W Aerospace MBA profile wykonawcze są jeszcze bardziej doświadczone (średnio 12-15 lat doświadczenia zawodowego). Doświadczenie zawodowe jest wymagane, aby w pełni wykorzystać nasz program.

Wymagania aplikacyjne:

 • Dyplom uniwersytecki (min. Stopień licencjata lub równoważne kwalifikacje zawodowe / nieakademickie)
  • Minimum 5 lat doświadczenia zawodowego / zawodowego
  • Biegły angielski (min. 7.5 dla IELTS, 800 dla TOEIC, 600 dla TOEFL)
  • GMAT zalecany do przyjęcia

Kim szukamy profili / delegatów

Celowo ograniczamy liczbę uczestników (40 maks.), Aby zmaksymalizować bogactwo interakcji kohortowych i stworzyć silne poczucie przynależności do rodziny Aerospace MBA. Jest to niezbędne, aby uzyskać profesjonalną sieć o wysokiej jakości i dożywotnią!

Twoje zgłoszenie powinno odzwierciedlać Twoją chęć dostosowania się do wielokulturowego środowiska i przyczynienia się do rozwoju zespołu. Powiedz nam, jak przyczynisz się do społeczności TBS Aerospace i co zamierzasz osiągnąć.

Szukamy uczestników o wysokich osiągnięciach:

 • głównie z branży lotniczej i pokrewnej (*), ale niektóre profile zewnętrzne - z prawdziwą pasją dla tego sektora - są mile widziane, aby wnieść "świeże powietrze" i nowe perspektywy!
 • osoby o wysokim potencjale, zajmujące stanowiska kierownicze lub role funkcyjne z doświadczeniem menedżerskim od dużych organizacji lub MŚP
 • pasjonuje się sprawami związanymi z lotnictwem
 • chcą się rozwijać, aby stać się akceleratorami strategii, zmieniaczami gier w globalnej sieci opartej na kliencie
 • i / lub odpowiedzialni za przekazywanie wysokich standardów i wartości swoim zespołom.

(*) Lotnictwo, linia lotnicza, lotnisko, producent samolotów, śmigłowce, producenci OEM, drony, obrona, doradztwo, IT, podwykonawcy, MRO lub przemysł samochodowy, koleje, transport, sektory przemysłowe, jądrowe

Cenimy kandydatów za pomocą:

 • Pasja do lotnictwa
 • Osiągnięcia akademickie
 • Postęp kariery
 • Doświadczenie zawodowe
 • Zdolności kierownicze
 • Potencjał przywództwa
 • Międzynarodowa ekspozycja
 • Konkretne cele zawodowe
 • Dobre umiejętności interpersonalne
 • Otwartość i mocne wartości
Program prowadzony przez:
Język angielski
Ostatnia aktualizacja October 27, 2018
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 2019
Duration
Skontaktuj się ze szkołą
Zaoczne
W pełnym wymiarze godzin
Cena
30,000 EUR
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sie 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa

Aerospace MBA: Boost your career in Aerospace